Laima Letiņa Ministru kabineta Zaļajā zālē MK sēdē

Lai nodrošinātu Uzņēmumu reģistra uzdevumu efektīvu un pienācīgu izpildi, tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere otrdien, 26. martā, Ministru kabineta sēdē virzīja apstiprināšanai Laimas Letiņas kandidatūru Uzņēmumu reģistra galvenā valsts notāra amatā. Pretendente guva vienbalsīgu valdības atbalstu.

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere uzsver: “Apsveicu Laimu Letiņu ar iecelšanu Uzņēmuma reģistra galvenā valsts notāra amatā. Laima Letiņa ir augsti profesionāla speciāliste ar plašu pieredzi un skatījumu. Uzņēmumu reģistra galvenais uzdevums šobrīd ir celt iestādes analītiskās spējas, stiprinot drošu un ilgtspējīgu komercdarbības vidi, kā arī turpināt uzsākto ceļu, piedāvājot klientiem arvien mūsdienīgākus pakalpojumus. Jaunu uzņēmumu dibināšana un izmaiņas uzņēmumu reģistrācijas datos jāpiedāvā ātri un bez liekas birokrātijas. Tas ir tiesiskas valsts konkurētspējas jautājums. Savukārt spēja atpazīt riskus saistībā ar patiesajiem labumu guvējiem un sankciju ievērošanu ir izšķiroša, rūpējoties par valsts drošību. Novēlu veiksmi īstenot to visu dzīvē.

Norādāms, ka saskaņā ar Valsts civildienesta likumu, tieslietu ministrs pēc izvirzītās kandidatūras apstiprināšanas Ministru kabinetā ieceļ amatā padotības iestādes vadītāju termiņā uz pieciem gadiem. L. Letiņa Uzņēmumu reģistra galvenā valsts notāra amatā stāsies šī gada 2. aprīlī.

Jau ziņots, ka Valsts kancelejas izsludinātais atklātais konkurss uz Uzņēmumu reģistra galvenā valsts notāra amatu norisinājās trīs kārtās un noslēdzās šī gada marta sākumā, konkursā uzvarot L.Letiņai.

Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs ir tieslietu ministra pārraudzībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kas Latvijas Republikas teritorijā reģistrē tiesību subjektus un juridiskus faktus, piemēram, komersantus un to filiāles, biedrības un nodibinājumus, reliģiskās organizācijas, komercķīlas u.c., kā arī nodrošina normatīvajos aktos noteikto ziņu (par reģistrētajiem tiesību subjektiem un juridiskajiem faktiem) publisku ticamību un pieejamību.

Fotogrāfijas

26.03.2024. Ministru prezidente Evika Siliņa vada valdības sēdi.
Konkursa uzvarētājas Laimas Letiņas portrets
Atklātie konkursi
Vizuālis: vīrietis un sieviete sēž pie galda  un piedalās attālinātā sapulcē. Uz galda ir 2 datori.
Uzņēmumu reģistra galvenā valsts notāra amata konkurss
Datums 2. aprīlis, 2024
Laiks12.00
Atrašanās vietaMinistru kabinets

Ministru kabineta sēde

Notiek Ministru kabineta sēde. Mediju iespējas: foto/video sēdes sākumā.