Latvijas valsts Ukrainas pilsoņiem, kuri izceļo no Ukrainas militārā konflikta dēļ, nodrošina mītnes vietu, pārtiku un cita veida palīdzību. Lai varētu uzturēties un strādāt Latvijā, Ukrainas pilsoņiem izsniedzam ilgtermiņa vīzas saistībā ar tiesībām uz nodarbinātību Latvijā.

Dodoties uz Latviju, lūdzam Ukrainas pilsoņus neaizmirst ceļošanas dokumentus, tomēr ceļošanas dokumentu vai medicīnisko dokumentu (vakcinācijas sertifikāts, Covid tests) neesamība nebūs šķērslis ieceļošanai Latvijā. Ja Ukrainas pilsonim ir biometriskā pase, viņš var atrasties Latvijā bez vīzas 90 dienas. Latvija ir pieņēmusi īpašu regulējumu un ikviens Ukrainas civiliedzīvotājs var saņemt vīzu ar tiesībām uz nodarbinātību.

Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzam zvanīt uz vienoto 24/7 tālruni +371 27380380 vai apmeklēt mājaslapu palidziukrainai.lv

Ja, ierodoties Latvijas teritorijā, jums vai ģimenes loceklim ir nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība, informējiet par to robežšķērsošanas vietā strādājošo Valsts robežsardzes amatpersonu vai zvaniet uz 113.


Громадянам України, що виїжджають з України через воєнні дії, латвійська держава надає місце проживання, продовольство та іншу допомогу. Для перебування та праці в Латвії ми видаємо громадянам України довгострокові візи у зв’язку з правом на працевлаштування в Латвії.

Подорожуючи до Латвії просимо громадян України не забувати проїзні документи, проте відсутність проїзних документів або медичних документів (сертифікат про вакцинацію, тест на Covid) не буде перешкодою для в’їзду у Латвію. Якщо громадянин України має біометричний паспорт, він може перебувати в Латвії без візи упродовж 90 днів. Латвія ухвалила особливий регламент, та будь-який цивільний мешканець України може отримати візу з правом на працевлаштування.

Для отримання детальнішої інформації просимо телефонувати за єдиним цілодобовим номером телефону +371 27380380 або відвідати веб-сайт palidziukrainai.lv.

Якщо після прибуття на територію Латвії вам або членові сім’ї потрібна невідкладна медична допомога, проінформуйте про це посадову особу Державної прикордонної служби, що працює у місці перетину кордону, або телефонуйте за номером 113.

Informācijas iegūšana

Де отримати інформацію?
Skatīt vairāk

Ilgtermiņa vīzu noformēšana Ukrainas pilsoņiem

Як оформити довгострокову візу?
Skatīt vairāk

Biežāk uzdotie jautājumi

Часто задавані питання
Skatīt vairāk

Latviešu valodas apmācības

Навчання латвійської мови
Skatīt vairāk

Pakalpojumi Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvija.lv portālā

Послуги для цивільного населення України
Skatīt vairāk

Veselības aprūpes pakalpojumi Ukrainas pilsoņiem

Медичні послуги для громадян України
Skatīt vairāk

Informācija par psihoemocionālo atbalstu bērniem, pusaudžiem un viņu ģimenēm

Інформація про психоемоційну підтримку для дітей, підлітків та їхніх сімей
Skatīt vairāk

Informācija par atbalstu Ukrainas iedzīvotājiem Rīgas pašvaldības mājaslapā

Інформація про підтримку для мешканців України на веб-сайті міста Риги
Skatīt vairāk

Latvija atbalsta Ukrainu

Латвія підтримує Україну
Skatīt vairāk
Ukrainas karogs
Latvijas un Ukrainas karogi
Ukrainas karoga krāsas
Ukrainas karogs
Ukrainas un Latvijas karogi, Ministru kabineta ēka
Latvijas un Ukrainas karogi
Atbalsts Ukrainai
Baltijas valstu Ministru prezidenti
Foto: Ministru prezidents Krišjānis Kariņš
 Krišjānis Kariņš, Džastins Trudo,  Jenss Stoltenbergs un Pedro Sančess
Palīdzība ukraiņiem Latvijā
#StandWithUkraine
Video: Ministru prezidents Krišjānis Kariņš par Krievijas iebrukumu Ukrainā

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš: "Latvija ir drošībā, varam paļauties gan uz savu gatavību, gan saviem sabiedrotajiem NATO - pasaules spēcīgāko militāro aliansi. Būsim modri un vienoti. Šis ir brīdis saliedētībai. Visi Latvijas iedzīvotāji tiks aizstāvēti un aizsargāti. Mēs esam ar Ukrainu un darīsim visu, kas ir mūsu spēkos, lai turpinātu visa veida atbalstu, nepieciešamības gadījumā arī uzņemot Ukrainas iedzīvotājus. Šodien valdība ir pieņēmusi vajadzīgos lēmumus šāda atbalsta nodrošināšanai. Latvija stingri nosoda Putina režīma uzbrukumu Ukrainai, tās suverenitātei, sabiedrībai un demokrātijai. Tas ir noziegums pret mieru Eiropā. Par šo neizprovocēto agresiju un asins izliešanu atbildība gulstas uz Kremļa vadību."

Preses konference pēc 24. februāra ārkārtas sēdes Ministru kabineta ārkārtas sēde saistībā ar militāru uzbrukumu Ukrainai

Iedzīvotāju ievērībai!

Iedzīvotāji tiek aicināti nesatraukties, jo Latvijai nav tiešu militāru draudu. Aizsardzības ministrija apliecina, ka Nacionālie bruņotie spēki ir gatavi reaģēt uz jebkādiem apdraudējuma scenārijiem, ja gadījumā Latvijas iedzīvotāju drošība un valsts suverenitāte tiks apdraudēta.

Krīzes var būt dažāda rakstura un var pienākt negaidot, piemēram, dabas katastrofas, elektrības traucējumi, interneta darbības pārtraukumi, tie var radīt ķēdes reakciju, kas var tiešā veidā apgrūtināt ikdienas dzīves ritumu.

Tādēļ jau iepriekš Aizsardzības ministrija ir informējusi sabiedrību par sagatavošanos pirmajām 72 stundām un nepieciešamību ikvienam iedzīvotājam spēt atbalstīt savus tuviniekus, parūpēties par savu mājokli, kā arī jau iepriekš apzināt komunikācijas veidus un uzticamos informācijas avotus.

Buklets “Kā rīkoties krīzes gadījumā” latviešu, angļu un krievu valodā un informācija par sagatavošanos krīzēm.