Latvijas valsts Ukrainas pilsoņiem, kuri izceļo no Ukrainas militārā konflikta dēļ, nodrošina mītnes vietu, pārtiku un cita veida palīdzību. Lai varētu uzturēties un strādāt Latvijā, Ukrainas pilsoņiem izsniedzam ilgtermiņa vīzas saistībā ar tiesībām uz nodarbinātību Latvijā.

Dodoties uz Latviju, lūdzam Ukrainas pilsoņus neaizmirst ceļošanas dokumentus, tomēr ceļošanas dokumentu vai medicīnisko dokumentu (vakcinācijas sertifikāts, Covid tests) neesamība nebūs šķērslis ieceļošanai Latvijā. 

No 2023. gada 1.janvāra tiem Ukrainas civiliedzīvotājiem, kas pieteiksies pagaidu aizsardzības statusa saņemšanai  Latvijas Republikā un šo statusu apliecinošam dokumentam, tiks izsniegta termiņuzturēšanās atļauja uz diviem gadiem. Plašāk Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes tīmekļvietnē.

Tiem Ukrainas civiliedzīvotājiem, kas pagaidu aizsardzības statusu Latvijā Republikā ir saņēmuši 2022.gadā, līdz 2022.gada 31.decembrim izsniegtās ilgtermiņa vīzas un termiņuzturēšanās atļaujas būs derīgas līdz 2024. gada 4.martam, neraugoties uz šajos dokumentos norādīto dokumenta derīguma termiņu.

Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzam zvanīt uz vienoto tālruni +371 27380380 vai apmeklēt mājaslapu palidziukrainai.lv

Ja, ierodoties Latvijas teritorijā, jums vai ģimenes loceklim ir nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība, informējiet par to robežšķērsošanas vietā strādājošo Valsts robežsardzes amatpersonu vai zvaniet uz 113.


Громадянам України, що виїжджають з України через воєнні дії, латвійська держава надає місце проживання, продовольство та іншу допомогу. Для перебування та праці в Латвії ми видаємо громадянам України довгострокові візи у зв’язку з правом на працевлаштування в Латвії.

Подорожуючи до Латвії просимо громадян України не забувати проїзні документи, проте відсутність проїзних документів або медичних документів (сертифікат про вакцинацію, тест на Covid) не буде перешкодою для в’їзду у Латвію. 

З 1 січня 2023 року цивільним особам України, які подали заяву на отримання статусу тимчасового захисту в Латвійській Республіці та документ, що підтверджує цей статус, буде видана посвідка на тимчасове проживання на два роки.

Цивільним особам України, які отримали статус тимчасового захисту в Латвійській Республіці у 2022 році, видані до 31 грудня 2022 року візи та посвідки на тимчасове проживання будуть дійсними до 4 березня 2024 року, незалежно від терміну дії, вказаного у цих документах.

Для отримання детальнішої інформації просимо телефонувати за єдиним цілодобовим номером телефону +371 27380380 або відвідати веб-сайт palidziukrainai.lv.

Якщо після прибуття на територію Латвії вам або членові сім’ї потрібна невідкладна медична допомога, проінформуйте про це посадову особу Державної прикордонної служби, що працює у місці перетину кордону, або телефонуйте за номером 113.

Informācijas iegūšana

Де отримати інформацію?
Skatīt vairāk

Ukrainas civiliedzīvotāju uzturēšanās Latvijā

Інформація цивільним особам України
Skatīt vairāk

Pakalpojumi Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvija.lv portālā

Послуги для цивільного населення України
Skatīt vairāk

Veselības aprūpes pakalpojumi Ukrainas pilsoņiem

Медичні послуги для громадян України
Skatīt vairāk

Informācija par psihoemocionālo atbalstu bērniem, pusaudžiem un viņu ģimenēm

Інформація про психоемоційну підтримку для дітей, підлітків та їхніх сімей
Skatīt vairāk

Drošība

Безпека
Skatīt vairāk

Latvija atbalsta Ukrainu

Латвія підтримує Україну
Skatīt vairāk
Atbalsts Ukrainai
Ukrainas karogs mašīnā
Ministru kabineta ēka ar Ukrainas, Latvijas, Eiropas Savienības karogiem
Palīdzība ukraiņiem Latvijā
#StandWithUkraine
Video: Ministru prezidents Krišjānis Kariņš par Krievijas iebrukumu Ukrainā

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš: "Latvija ir drošībā, varam paļauties gan uz savu gatavību, gan saviem sabiedrotajiem NATO - pasaules spēcīgāko militāro aliansi. Būsim modri un vienoti. Šis ir brīdis saliedētībai. Visi Latvijas iedzīvotāji tiks aizstāvēti un aizsargāti. Mēs esam ar Ukrainu un darīsim visu, kas ir mūsu spēkos, lai turpinātu visa veida atbalstu, nepieciešamības gadījumā arī uzņemot Ukrainas iedzīvotājus. Šodien valdība ir pieņēmusi vajadzīgos lēmumus šāda atbalsta nodrošināšanai. Latvija stingri nosoda Putina režīma uzbrukumu Ukrainai, tās suverenitātei, sabiedrībai un demokrātijai. Tas ir noziegums pret mieru Eiropā. Par šo neizprovocēto agresiju un asins izliešanu atbildība gulstas uz Kremļa vadību."

Preses konference pēc 24. februāra ārkārtas sēdes Ministru kabineta ārkārtas sēde saistībā ar militāru uzbrukumu Ukrainai

Iedzīvotāju ievērībai!

Iedzīvotāji tiek aicināti nesatraukties, jo Latvijai nav tiešu militāru draudu. Aizsardzības ministrija apliecina, ka Nacionālie bruņotie spēki ir gatavi reaģēt uz jebkādiem apdraudējuma scenārijiem, ja gadījumā Latvijas iedzīvotāju drošība un valsts suverenitāte tiks apdraudēta.

Krīzes var būt dažāda rakstura un var pienākt negaidot, piemēram, dabas katastrofas, elektrības traucējumi, interneta darbības pārtraukumi, tie var radīt ķēdes reakciju, kas var tiešā veidā apgrūtināt ikdienas dzīves ritumu.

Tādēļ jau iepriekš Aizsardzības ministrija ir informējusi sabiedrību par sagatavošanos pirmajām 72 stundām un nepieciešamību ikvienam iedzīvotājam spēt atbalstīt savus tuviniekus, parūpēties par savu mājokli, kā arī jau iepriekš apzināt komunikācijas veidus un uzticamos informācijas avotus.

Buklets “Kā rīkoties krīzes gadījumā” latviešu, angļu un krievu valodā un informācija par sagatavošanos krīzēm.