Tīmekļvietņu vienotā platforma

Tīmekļvietņu vienotā platforma ir vienots un centralizēts pārvaldības risinājums, kurā ir izveidotas un tiek uzturētas daudzas valsts un pašvaldību iestāžu tīmekļvietnes. Iestādēm ir iespēja veidot jaunas, mūsdienīgas, vienota dizaina oficiālās vietnes, kuru mērķis ir radīt lietotājiem draudzīgu un atpazīstamu vidi, lai ikviens var ērti atrast nepieciešamo informāciju un sazināties ar valsts un pašvaldību iestādēm.

Platforma tika veidota, lai uzlabotu iestāžu komunikāciju ar iedzīvotājiem. Valsts kanceleja kopā ar sadarbības partneriem vēlējās radīt vidi, kurā iestādēm tiktu veidotas piekļūstamas un lietotājiem draudzīgas mājaslapas ar vienotu funkcionalitāti, kurās var ērti un ātri atrast nepieciešamo informāciju. Vietņu arhitektūra tika radīta balstoties uz aptaujām, lietojamības (UX) un piekļūstamības testiem, pētījumiem, konsultējoties ar nozares speciālistiem un ņemot vērā labo praksi. Tiek nodrošināta ērta vietņu lietošana no dažādām ierīcēm un pieejamība cilvēkiem ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem.

Platformas idejas autore, Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta vadītāja Ilze Pavlova, atskatoties uz platformas radīšanu: “Ir izdevies veiksmīgi apvienot gan iedzīvotāju gaidas pēc ērti lietojamām vietnēm, gan iestāžu vajadzības pēc mūsdienīgām mājaslapām ar plašu funkcionalitāti. Ideja par šādu tīmekļvietņu vienotu platformu radās jau pirms vairāk nekā desmit gadiem, un kā jebkurš pārmaiņu process, tas prasa laiku, bet tas ir būtisks solis uz priekšu komunikācijas pilnveidošanai ar iedzīvotajiem.”

Šobrīd ir noslēdzies pirmais projekts, kura ietvaros tika izveidota platforma un 119 iestāžu vietnes. 2023. gada 5. aprīlī ir uzsākts jauns projekts, kura īstenošanas laikā platforma tiks attīstīta un paplašināta, kā arī tiks izveidotas vismaz 40 jaunas tīmekļvietnes. Iestādes varēs radīt ne vien vienota dizaina oficiālās vietnes, bet arī neierobežotu skaitu tematisko vietņu, kas varēs būt atšķirīgas pēc savas struktūras, dizaina un funkcionalitātēm. Šobrīd platforma piedāvā iestāžu oficiālo vietņu veidošanu, izmitināšanu, uzturēšanu, atjaunināšanu un drošības pārvaldību. Jaunā projekta ietvaros tiks piedāvātas arī dažādas veidnes jeb šabloni.

Arī šobrīd valsts un pašvaldību iestādes var veidot oficiālās vietnes tīmekļvietņu vienotajā platformā.

Soļi, lai pārietu uz platformu:

  • Iestādei ir jāiesniedz pieteikuma formu un tiks piešķirta pagaidām nepubliska mājaslapas veidne ar jau iestrādātām sadaļām.
  • Pirms satura pārnešanas iestādes pārstāvji tiksies ar Valsts kancelejas pārstāvjiem, kas konsultēs par jaunās vietnes izveidi. Iestāde varēs konsultēties arī vietnes veidošanas procesā.
  • Iestādei pašai ir jāuzņemas satura pārnešana no esošās vietnes uz jauno platformas vietni.
  • Resursi darbam ar platformas vietni:
  • Valsts kanceleja pārbaudīs vietnes kvalitāti pirms tās pārslēgšanas publiski.
  • Biežāk uzdoto jautājumu sadaļā ir pieejama informācija par izmaksām, pievienojoties platformai.

Ja vēlaties iestādes tīmekļvietni veidot platformā, lūdzu aizpildiet pieteikuma formu un nosūtiet to projekta koordinatoram Edgaram Rezebergam (edgars.rezebergs@mk.gov.lv).

Projekti, kuru ietvaros ir tapusi un tiek attīstīta tīmekļvietņu vienotā platforma:

Valsts un pašvaldību iestāžu tīmekļvietņu vienotās koplietošanas platformas izvēršana

Projekts ir īstenošanā no 05.04.2023. Tiek pilnveidota esošā funkcionalitāte: varēs veidot ne vien iestāžu oficiālās vietnes, bet arī neskatāmas un daudzveidīgas tematiskās vietnes.
Skatīt vairāk

Valsts un pašvaldību iestāžu tīmekļvietņu vienotā platforma

Projekts ir noslēdzies 04.04.2023. Tika izveidotas 119 vienota dizaina, ērti lietojamas un piekļūstamas iestāžu oficiālās tīmekļvietnes.
Skatīt vairāk