Kas ir stratēģiskā komunikācija?

Stratēģiskā komunikācija ir stratēģisks, plānots, mērķtiecīgs un koordinēts komunikācijas instrumentu pielietojums, lai sasniegtu gan valsts pārvaldes institūciju individuālos, gan valsts kopējos stratēģiskos mērķus.

Stratēģiskā komunikācija palīdz stiprināt informatīvās telpas drošību, ar proaktīvām un reaģējošām metodēm veicinot valsts institūciju stratēģisko vēstījumu izplatību, ietekmējot mērķauditoriju rīcību (vai tās maiņu), kā arī samazinot iespējas izplatīties manipulācijām informatīvajā telpā, tostarp dezinformācijai. Informatīvās telpas drošības stiprināšanā, tostarp ar stratēģiskās komunikācijas palīdzību, iesaistās visas valsts pārvaldes institūcijas.

Būtisku lomu spēlē arī organizēta pilsoniskā sabiedrība, privātais un akadēmiskais sektors, kā arī plašāka sabiedrība, tostarp stiprinot valsts un sabiedrības noturību pret dezinformāciju un citām manipulācijām informatīvajā telpā, ieskaitot ar medijpratību un informācijpratību.

Valsts kanceleja atbild par stratēģiskās komunikācijas modeļa izstrādi valsts pārvaldē un tā ieviešanu praksē.

Kritiskās domāšanas koncepts. Vizualizācja: 2 galvas ar smadzenēm.
Darbnīcu cikls #DrošaLatvija, kas vairākās pašvaldībās visā Latvijā tuvākajos mēnešos stiprinās informatīvās telpas drošību un sabiedrības noturību pret informācijas manipulācijām, tostarp dezinformāciju.
Stratēģiskā komunikācija - Drošība rītdienai