Ministru prezidents
ilustratīvs attēls: Krišjānis Kariņš; avots: Valsts kanceleja

Šodien, 13. maijā, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš uzreiz pēc atgriešanās no darba vizītes Kanādā tikās ar politisko partiju apvienību “Attīstībai/ Par!” pārstāvjiem, tostarp iekšlietu ministri Mariju Golubevu. Savukārt pirmdien, 16. maijā, K. Kariņš ir sasaucis Sadarbības sanāksmes ārkārtas sēdi plkst. 12.00.

“Valsts iekšējās un ārējās drošības stiprināšana ir valdības visaugstākā prioritāte. Latvija ir demokrātiska, neatkarīga un tiesiska valsts, kurā tās iedzīvotājiem ir tiesības justies pilnībā drošiem par savas pilsoniskās, demokrātiskās un patriotiskās nostājas paušanu,” uzsver Ministru prezidents.

Jau vēstīts, ka Ministru prezidents 9. un 10. maijā notikušo pie pieminekļa Uzvaras parkā, kur tika izrādīta necieņa Latvijas valstiskumam, vēsturiskai pieredzei un Krievijas kara upuriem Ukrainā, vērtē kā neattaisnojamu rīcību, un šādu situāciju atkārtošanās ir nepieļaujama.

Ministru prezidents ir uzdevis iekšlietu ministrei Marijai Golubevai valdībā iesniegt izvērtējumu par iekšlietu dienestu rīcību 9. un 10. maijā un turpmākās rīcības plānu sabiedriskās kārtības uzturēšanai, ņemot vērā šonedēļ notikušo.

Par mediju iespējām pirmdien, 16. maijā, informēsim atsevišķi.

Krišjānis Kariņš

Sandris Sabajevs

Ministru prezidenta preses sekretārs
sandris.sabajevs [at] mk.gov.lv