Ministru prezidents
Krišjānis Kariņš

Izprotot valdību veidojošo partiju pārstāvju un sabiedrības bažas saistībā ar 9. un 10. maija notikumiem pie pieminekļa Uzvaras parkā, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš atkārtoti uzsver, ka notikušais pie pieminekļa Uzvaras parkā, izrādot necieņu Latvijas valstiskumam, vēsturiskai pieredzei un Krievijas kara upuriem Ukrainā, nav attaisnojams un šādu situāciju atkārtošanās ir nepieļaujama. Ministru prezidents uzsver, ka šobrīd būtiskākais jautājums ir valsts iekšējās un ārējās drošības stiprināšana, tādēļ šie jautājumi ir visaugstākā prioritāte viņa darba kārtībā.

Ministru prezidents ir uzdevis iekšlietu ministrei Marijai Golubevai valdībā iesniegt izvērtējumu par iekšlietu dienestu rīcību un nekavējoties informēt par turpmākās rīcības plānu sabiedriskās kārtības uzturēšanai, ņemot vērā šonedēļ notikušo. K. Kariņa tikšanās ar iekšlietu ministri M. Golubevu un valdību veidojošo politisko spēku pārstāvjiem plānota uzreiz pēc atgriešanās no vizītes Kanādā.

Ceturtdien, 12.maijā, noslēdzas Ministru prezidenta divu dienu darba vizīte Kanādā. Vizītes noslēgumā K. Kariņš tiksies ar Kanādas premjerministru Džastinu Trudo (Justin Trudeau), pēc kuras sekos kopīga preses konference. Vizītes ietvaros Ministru prezidents jau ir ticies ar Kanādas parlamenta priekšsēdētāju Entoniju Rotu (Athony Rota) un Kanādas vicepremjeri, finanšu ministri Kristiju Frīlendu (Chrystia Freeland), sniedzis vairākas intervijas Kanādas medijiem un piedalījies diskusijā par starptautisko drošības situāciju saistībā ar Krievijas iebrukumu Ukrainā vienā no Kanādas vadošajām politikas domnīcām – Makdonalda-Lorjē institūtā.

K. Kariņš ar Dž. Trudo plāno pārrunāt Kanādas nozīmīgo ieguldījumu Latvijas aizsardzības stiprināšanā. Jāuzsver, ka kopš 2017. gada Kanāda ir NATO kaujas grupas (efP) Latvijā vadošā valsts. Šā gada februārī Kanāda lēma par papildu kareivju un militārās tehnikas nosūtīšanu uz Latviju. Ministru prezidents ar Kanādas premjerministru plāno pārrunāt NATO virzīšanos uz jauna veida aizsardzības stratēģiju, paredzot stiprināt atturēšanas politiku, par ko plānots lemt gaidāmajā NATO samitā jūnijā, Madridē. Kanādai būs nozīmīga loma šī nozīmīgā lēmuma pieņemšanā.

Sandris Sabajevs

Ministru prezidenta preses sekretārs
sandris.sabajevs [at] mk.gov.lv