K. Karinš sarokojas ar V. Dombrovski

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš šodien, 27. janvārī, tikās ar Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājas izpildvietnieku, tirdzniecības komisāru Valdi Dombrovski.

Tikšanās laikā Ministru prezidents Krišjānis Kariņš iepazīstināja V. Dombrovski ar jaunās valdības prioritātēm, kuras galvenais mērķis ir panākt plašu ekonomikas transformāciju. Tas atspoguļojas arī 2023. gada valsts budžeta projektā, kura veidošanas gaitā panākta vienošanās par papildu finansējuma novirzīšanu aizsardzībai, iekšējai drošībai, veselības aprūpei un izglītībai un zinātnei.

Ministru prezidents ar EK priekšsēdētājas izpildvietnieku pārrunāja ES sniegto atbalstu Ukrainai, tostarp pēdējo EK lēmumu par 18 miljardu eiro liela atbalsta sniegšanu. K. Kariņš pateicās Eiropas Komisijai un īpaši V. Dombrovskim par finansiālā atbalsta mobilizēšanu Ukrainai, kas veicinās kopīgā mērķa īstenošanu – Ukrainas uzvaru karā pret agresorvalsti Krieviju.

Abas amatpersonas pārrunāja arī ES ekonomikas attīstības prognozes 2023. gadā, ņemot vērā, ka Krievija turpina īstenot karu pret Ukrainu un tas ietekmē pasaules ekonomiku. Tāpat tika pārrunātas ES un ASV ekonomiskās attiecības apstākļos, kad ASV īsteno pašmāju ekonomikas atbalsta pasākumus, un  iespējamā ES reakcija, turpinot uz sadarbību vērstās attiecības ar ASV.

Fotogrāfijas no tikšanās:

27.01.2023. Ministru prezidents Krišjānis Kariņš tiekas ar Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieku, tirdzniecības komisāru Valdi Dombrovski.
Preses konference
K.Kariņš un V.Dombrovskis