Ministru prezidents Eiropas Savienība
Eiropas savienības karogs

22. jūnijā vizītē Latvijā ieradīsies Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena. Vizītes laikā plānota tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu un Rīgas Tehniskās universitātes apmeklējums.

Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena apmeklēs Latviju saistībā ar Eiropas Savienības Atveseļošanās un noturības mehānismu, iniciatīvu NextGeneration EU un Latvijas nacionālo Atveseļošanās plānu.

Iecerēts, ka 22. jūnijā Eiropas Komisijas priekšsēdētāju Ministru kabinetā uzņems Ministru prezidents. Pēc amatpersonu sarunas notiks ar ūdeņradi darbināma trolejbusa apskate pie Ministru kabineta ēkas. Pēc tam amatpersonas dosies uz Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultāti Ķīpsalā, kur iecerēts sniegt paziņojumu presei, aplūkot Eiropas Savienības līdzfinansēto fondu projektu izstādi un Dizaina fabriku, kā arī tikties ar studentiem, pētniekiem un mācībspēkiem.

Mediju ievērībai:

  • Pieteikšanās akreditācijai ir noslēgusies.
  • Mediju programmā norādītās aktivitātes var mainīties. Par izmaiņām informēsim atsevišķi.
  • Lai apmeklētu mediju programmā norādītos pasākumus, nepieciešama obligāta speciālā akreditācija katram mediju pārstāvim.
  • Mediju programmā norādītajos pasākumos, kas notiks iekštelpās, piedalīties varēs tikai tie akreditētie mediju pārstāvji, kuri ir pilnībā vakcinēti pret Covid-19 vai izslimojuši Covid-19 un vakcinācijas vai izslimošanas faktu var apliecināt ar sertifikātu.
  • Ministru prezidenta un Eiropas Komisijas priekšsēdētājas paziņojumu medijiem laikā Rīgas Tehniskajā universitātē visiem vizītei akreditētajiem mediju pārstāvjiem pareizi jālieto mutes un deguna aizsegi un jāievēro distance.
  • Mediju pārstāvji aicināti akreditēties Eiropas Komisijas priekšsēdētājas Urzulas fon der Leienas darba vizītes Latvijas Republikā atspoguļošanai līdz 2021. gada 21. jūnija plkst. 11.00, aizpildot Valsts kancelejas sagatavoto pieteikuma formu par katru akreditējamo personu. Pēc noteiktā termiņa saņemtie akreditācijas pieteikumi netiks apstrādāti.
  • Akreditētajiem mediju pārstāvjiem jāievēro lietišķa apģērba etiķete.

Mediju programma 22. jūnijam

8.30.  Ministru prezidenta K. Kariņa un EK priekšsēdētājas Urzulas fon der Leienas kopīgs foto Ministru kabinetā

Ministru kabinets, 1. stāva vestibils, Brīvības bulvāris 36

Foto un video iespēja vakcinētiem/izslimojušiem, uzrādot sertifikātu

Mediju ierašanās līdz plkst. 8.15


9.10. Ministru prezidents K. Kariņš un EK priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena aplūko ar ūdeņradi darbināmu trolejbusu (Pool 1)

Ministru kabinets, Brīvības bulvāris 36

Foto un video iespējas

Mediju ierašanās līdz plkst. 8.55

Apmeklējot Pool 1, nav iespējams apmeklēt Pool 2.


9.35. Ministru prezidenta K. Kariņa un EK priekšsēdētājas Urzulas fon der Leienas paziņojumi medijiem (Pool 2)

Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultāte, ātrijs, Ķīpsalas iela 6

Foto, video, jautājumu iespēja vakcinētiem/izslimojušiem, uzrādot sertifikātu.

Tiek nodrošināta tiešraide mk.gov.lv

Mediju ierašanās līdz plkst. 9.05

Apmeklējot Pool 2, nav iespējams apmeklēt Pool 1.

Darba valoda: latviešu, angļu

 

 

Zane Berķe

Vadītājas vietniece
zane.berke [at] mk.gov.lv