Ministru prezidents
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš un  Kanādas premjerministrs Džastins Trudo

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš no otrdienas, 10. maija, līdz piektdienai, 13. maijam, atradīsies darba vizītē Kanādā, kuras laikā ir plānota tikšanās Kanādas premjerministru Džastinu Trudo (Justin Trudeau) un Kanādas parlamenta (House of Commons) priekšsēdētāju Entoniju Rotu (Anthony Rota).

Ministru prezidents tikšanās laikā ar Kanādas pārstāvjiem plāno pārrunāt starptautisko drošības situāciju saistībā ar Krievijas iebrukumu Ukrainā un Latvijas un Kanādas sadarbību reģionālās drošības stiprināšanā. Tāpat tiks pārrunāta abu valstu divpusējo attiecību stiprināšana, it īpaši ekonomiskās sadarbības jomā.

Tāpat arī K.Kariņam plānota diskusija vienā no Kanādas vadošajām politikas domnīcām – Makdonalda-Lorjē instutūtā – , kā arī vairākas intervijas Kanādas medijiem.

Latvijas un Kanādas divpusējo attiecību pamatā ir sadarbība Eiroatlantiskajā telpā. Kopš 2017. gada Kanāda ir NATO kaujas grupas (efP) Latvijā vadošā valsts, veidojot padziļinātusadarbību starp abām valstīm drošības un aizsardzības jomā. 

Kanāda ir nozīmīgs Latvijas ārējās tirdzniecības partneris, un abu valstu starpā attīstās stabilas ekonomiskās attiecības, ko veicina Eiropas Savienības un Kanādas tirdzniecības līgums CETA. Latvija bija pirmā ES valsts, kas ratificēja CETA 2017. gada 23. februārī.

Latvijas un Kanādas divpusējās attiecības stiprina arī aktīvā Kanādas latviešu kopiena (vairāk nekā 25 000), kurus pārstāv Latviešu Nacionālā Apvienība Kanādā (LNAK).

Sandris Sabajevs

Ministru prezidenta preses sekretārs
sandris.sabajevs [at] mk.gov.lv