Foto: Ministru prezidents Krišjānis Kariņš

ASV domnīca “Eiropas politikas analīzes centrs” (The Center for European Policy Analysis (CEPA)) 27. septembrī Vašingtonā, ASV, Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam pasniedza transatlantisko līderības balvu. K. Kariņam balva piešķirta par īpašu ieguldījumu transatlantiskās sadarbības stiprināšanā un stingro atbalstu Ukrainai cīņā pret Krievijas militāro agresiju. Balva Ministru prezidentam uz Latviju tiks nogādāta ar Latvijas vēstniecības ASV starpniecību.

Eiropas politikas analīzes centra transatlantiskā līderības balva ir novērtējums visas Latvijas sabiedrības nelokāmajam atbalstam Ukrainai un esmu patiesi pagodināts to saņemt. ASV, Eiropu un Latviju vieno kopīgas vērtības: brīvība, demokrātija un likuma vara, tādēļ mūsu kopīgs pienākums ir turpināt transatlantiskās sadarbības stiprināšanu,” pateicības video uzrunā uzsver K. Kariņš. 

Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa uzruna CEPA forumā

CEPA transatlantiskā līderības balva šogad piešķirta visiem trim Baltijas valstu premjerministriem – arī Igaunijas premjerministrei Kajai Kallasai (Kaja Kallas) un Lietuvas premjerministrei Ingrīdai Šimonītei (Ingrida Šimonytė), kā arī Polijas premjerministram Mateušam Moraveckim (Mateusz Morawiecki).

ASV galvaspilsētā Vašingtonā bāzētās domnīcas “Eiropas politikas analīzes centrs” darbības mērķis ir nodrošināt spēcīgu un noturīgu transatlantisko aliansi, kas balstīta demokrātiskās vērtībās un principos. Domnīca īsteno pētījumus un analīzi enerģētikas, drošības un aizsardzības jomās, palīdzot gan valstu amatpersonām, gan uzņēmumiem veidot transatlantisko sadarbību. Vairāk informācijas CEPA mājaslapā.

Krišjānis Kariņš

Sandris Sabajevs

Ministru prezidenta preses sekretārs
sandris.sabajevs [at] mk.gov.lv