Atklātie konkursi Valsts kanceleja
Foto: 2 cilvēki pie galda, viens tur rokā mapīti, uz galda dators

Noslēgusies pieteikšanās atklātam konkursam uz Vides pārraudzības valsts biroja (VPVB) direktora amatu. Saņemts pieteikums no viena pretendenta.

Amata konkurss, kas tika izsludināts 23. augustā, norisināsies trīs kārtās. Pirmajā kārtā konkursa komisija izvērtēs iesniegtos dokumentus un pretendenta atbilstību obligātajām prasībām.

Ja pretendents tiks izvirzīts uz konkursa otro kārtu, viņš konkursa komisijai skaidros savu motivāciju ieņemt šo amatu, atbildēs uz komisijas jautājumiem un prezentēs stratēģisko redzējumu par Vides pārraudzības valsts biroja ilgtermiņa prioritātēm un attīstību turpmākajos piecos gados.

Ja pretendents kvalificēsies arī konkursa trešajai kārtai, tās laikā tiks vērtētas vadības kompetences: stratēģiskais redzējums, spēja pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, orientācija uz rezultātu sasniegšanu, darbinieku motivēšana un attīstīšana, pārmaiņu vadīšana.

Konkursa noslēgumā, ja pretendents tiks atzīts par atbilstošu, to virzīs Ministru kabineta apstiprinājumam.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vada Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā ir: Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Edmunds Balševics, Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs, Zemkopības ministrijas valsts sekretāre Dace Lucaua un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra biroja vadītāja Laila Spaliņa. Tāpat pretendentu vērtēšanā par neatkarīgo novērotāju uzaicināta biedrības “Baltijas Vides forums” valdes priekšsēdētāja Kristīne Veidemane.

Vides pārraudzības valsts biroja direktora vakance

Santa Jirgensone

Konsultante
santa.jirgensone [at] mk.gov.lv