Šogad aprit 20. gadadiena, kopš Latvija kļuvusi par Ziemeļatlantijas līguma organizācijas (NATO) un Eiropas Savienības (ES)  dalībvalsti.

Latvijas ceļš uz iekļaušanos NATO un ES ir stāsts par drosmi, izlēmību un neatlaidīgu darbu. Pēc desmitgadēm ilgas cīņas par neatkarības un valstiskās identitātes atjaunošanu, Latvija uzņēma ambiciozu kursu, lai nostiprinātu savu vietu Eiropas un transatlantisko tautu kopienā.

Dalība ES un NATO ir atvērusi Latvijai durvis uz drošību, ekonomisko izaugsmi un plašākas sociālās labklājības, izglītības, kultūras un personīgās brīvības iespējām. Vienlaikus arī Latvija ar savu pieredzi un ģeogrāfisko novietojumu ir pierādījusi sevi kā uzticamu un nopietnu partneri NATO un ES, sniedzot nozīmīgu ieguldījumu starptautiskajā drošības politikā un veicinot ES ārpolitikas un drošības iniciatīvas.

Lai izceltu Latvijas dalības NATO un ES 20. gadadienu un stiprinātu sabiedrības izpratni par šo organizāciju lomu un nozīmi Latvijas drošībā un attīstībā, Valsts kanceleja ir izveidojusi īpašu videostāstu sēriju “Latvijas 20 gadi ES un NATO – cilvēkstāsti”, kas atklāj gan valsts līderu, gan ekspertu, gan sabiedrībā zināmu personību personiskās atmiņas un pieredzes, kas saistās dalību šajās organizācijās un ceļu uz tām.

“Latvijas 20 gadi ES un NATO – cilvēkstāsti”

Ekrānuzņēmums no video. Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs
Ekrānuzņēmums no video. Bijusī Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķe Freiberga
Ekrānšāviņš no video ar Jāni Sārtu.
Ekrānšāviņš no video, kur redzams Ralfs Eilands. Fonā aleja Brīvības bulvārī un Brīvības piemineklis.
Ekrānuzņēmums no video. Jāņa Riekstiņa portrets.
Latvijas 20 gadi NATO

Pirms divdesmit gadiem – 29. martā – Latvija kļuva par pilntiesīgu Ziemeļatlantijas līguma organizācijas (NATO) dalībvalsti, tādējādi apliecinot, ka savu nacionālo drošību un aizsardzību tā garantēs, sadarbojoties ar pārējām dalībvalstīm.

 

Valsts kanceleja sagatavojusi faktu lapu, kurā var iepazīties ar informāciju par Latvijas lomu un ieguldījumu NATO, mūsu valsts devumu kopējā NATO misijā, atspoguļojot mūsu nozīmīgo līdzdalību un iesaisti alianses mērķu sasniegšanā.

Diskusija “Latvijas 20 gadi NATO un ES: pagātnes mācības, tagadnes sasniegumi un nākotnes izaicinājumi”

Izceļot 20. gadadienu, kopš Latvija kļuvusi par NATO un ES dalībvalsti, Valsts kanceleja 27. martā organizēja diskusiju “Latvijas 20 gadi NATO un ES: pagātnes mācības, tagadnes sasniegumi un nākotnes izaicinājumi”.

Diskusijā piedalījās

  • Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra direktors Toms Rostoks,
  • Latvijas Ārpolitikas institūta dibinātājs un padomes loceklis Atis Lejiņš,
  • Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele,
  • LTV ārzemju ziņu redaktore, raidījuma “Pasaules Panorāma” vadītāja Ina Strazdiņa,
  • Latvijas Jaunatnes padomes prezidente Inga Birzgale.

Diskusiju vadīja raidījumu vadītājs, vēsturnieks Kārlis Sils.

Diskusijas dalībnieki dalījās pārdomās par Latvijas dalības NATO un ES nozīmīgumu, ieguvumiem un izaicinājumiem, kā arī to, kā šīs savienības ir veicinājušas mūsu valsts attīstību, stabilitāti un ietekmi starptautiskajā arēnā.

Diskusijas ieraksts
27.03.2024. Diskusija – Latvijas 20 gadi NATO un ES: pagātnes mācības, tagadnes sasniegumi un nākotnes izaicinājumi
Latvijas, Eiropas Savienības un NATO karogi