Ministru kabinets Tieslietu ministrija
Kadastra dokumenti. Māja.

Otrdien, 23. aprīlī, Ministru kabinets apstiprināja Tieslietu ministrijas izstrādātos grozījumus Būvju kadastrālās uzmērīšanas noteikumos, lai vienkāršotu un paātrinātu privātmāju kadastrālo uzmērīšanu un datu reģistrāciju Kadastrā.

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere uzsver: “Lai valstī veicinātu ekonomisko attīstību un mūsu iedzīvotāju labklājību, šobrīd ir svarīgi samazināt birokrātiskos šķēršļus būvniecības nozarē. Privātmājas reģistrācija tāpat kā iepriekš tiks pieteikta būvniecības informācijas sistēmā un tālāk notiks datu apmaiņa  starp sistēmām. Cilvēkiem pakalpojuma pieteikšana nemainīsies, bet pie rezultāta nonāks ātrāk un lētāk kā līdz šim.”

Grozījumi noteikumos paredz trīs būtiskas izmaiņas:

  • privātmājas reģistrācijai informāciju Valsts zemes dienests (VZD) iegūs no būvniecības informācijas sistēmas (BIS);
  • privātmājas reģistrācijas procesā nebūs nepieciešama ēkas apsekošana apvidū;
  • VZD darbinieki veiks datu pārnesi no BIS uz Kadastru. 

Atslogojot privātmāju īpašniekus no būvju kadastrālās uzmērīšanas ar apsekošanu apvidū, klientiem būtiski tiks samazinātas pakalpojumu izmaksas. Izmaksu samazinājums ir atkarīgs no mājas platības, piemēram,  200 m2 mājai pakalpojuma izmaksas var samazināties par 490 eiro.

Būtiski samazināsies arī pakalpojuma izpildes termiņš – tiks ietaupītas 5 darba dienas privātmāju kadastrālās uzmērīšanas procesā. Tieslietu ministrija turpinās strādāt pie procesu uzlabojumiem, lai panāktu vēl īsāku būvju kadastrālās uzmērīšanas izpildes laiku.

Grozījumi ir pirmais solis rīcības plāna īstenošanā par administratīvā sloga mazināšanu nekustamā īpašuma attīstīšanas nozarē. Izmantojot jau pieejamos datus no BIS, tiks efektivizēts arī VZD speciālistu darbs, tiks ieekonomēts laiks un darbaspēka izmaksas.

Valdības apstiprinātie grozījumi stāsies spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Preses konference par Ministru kabineta sēdē pieņemtajiem lēmumiem 23.04.2024.
Datums 23. aprīlis, 2024
Laiks12.00
Atrašanās vietaMinistru kabinets

Ministru kabineta sēde

Ministru prezidente Evika Siliņa vada Ministru kabineta sēdi. Mediju iespējas: foto/video sēdes sākumā, pēc sēdes – preses…