Iekšlietu ministrija
Valdība apstiprina A. Ruku Valsts policijas priekšnieka amatā

Otrdien, 13. oktobrī, Ministru kabinets Valsts policijas (VP) priekšnieka amatā apstiprināja VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieku pulkvedi Armandu Ruku.

Lai iepazīstinātu ar jauno VP priekšnieku, kā arī ar viņa redzējumu par VP attīstību, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens un Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks rīko preses konferenci trešdien, 14. oktobrī plkst. 12.00 Iekšlietu ministrijā, Čiekurkalna 1.līnijā 1, k-2.

Masu mediju pārstāvjus, kuri vēlas apmeklēt preses konferenci, lūdzam pieteikt savu dalību līdz 14.oktobra plkst. 9.00, rakstot uz e-pastu: maris.zarins@iem.gov.lv.

Kā norāda iekšlietu ministrs S. Ģirģens:

Armands Ruks ir labākais kandidāts Valsts policijas priekšnieka amatam. Esmu pārliecināts, ka Armands Ruks ienesīs jaunas vēsmas un spēs pacelt Valsts policiju jaunā līmenī.”

A. Ruka kandidatūra atbilst VP priekšnieka amatam izvirzītajām prasībām. 2011. gadā Armands Ruks Latvijas Universitātē ir ieguvis maģistra grādu tiesību zinātnē, kā arī viņam ir ilga laika pieredze dažādos amatos Iekšlietu ministrijas sistēmā. Armanda Ruka kvalifikācija, iepriekšējā darba pieredze Valsts policijā, kā arī amatpersonas ar speciālo dienesta pakāpi novērtējuma rezultāts - “A1” dod pamatu A.Ruka virzīšanai iecelšanai augstākā amatā.

Pamatojoties uz Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likuma 9. panta otro daļu, Valsts policijas priekšnieku amatā uz pieciem gadiem ieceļ iekšlietu ministrs pēc tam, kad attiecīgo kandidatūru apstiprinājis Ministru kabinets.

 

Māris Zariņš
Iekšlietu ministrijas
Komunikācijas nodaļas vadītājs
Tālr.: 67219213
Mob.: 29120858
E-pasts: maris.zarins@iem.gov.lv