Ministru kabinets Valsts kanceleja
Aicinām apmeklēt Ministru kabinetu Muzeju naktī. Ministru kabineta ēkas fotogrāfija.

Sestdien, 18. maijā, Muzeju nakts ietvaros apmeklētājiem būs pieejams Ministru kabinets, kur varēs vairāk uzzināt par valdības darbu, kā arī iepazīt ēkas vēsturi un aplūkot īpaši atlasītas diplomātiskās dāvanas. Ikvienam būs iespēja pārbaudīt savas zināšanas par Ministru kabinetu un, īpaši bērniem orientēšanās spēlē atklāt īpašus interjera elementus valdības mājā. Ministru kabineta ēka plašākai publikai Muzeju nakts ietvaros būs pieejama pirmo reizi kopš 2015. gada.

Ēkas pirmajā stāvā apmeklētāji varēs iepazīt diplomātiskās dāvanas, ko saņēmuši Latvijas Ministru prezidenti no dažādām citu valstu amatpersonām. Tādu dāvanu ir daudz, taču šajā izstādē būs īpaši izvēlēti eksemplāri, sniedzot ieskatu dāvāto priekšmetu daudzveidīgumā. Būs aplūkojams 7000 gadus sens melnā ozola fragments, kā arī Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska dāvātais galdauts un citas dāvanas.

Muzeju nakts apmeklētājiem būs iespēja aplūkot valdības sēžu zāles krāšņo interjeru un gūt ieskatu, kā sēdes laikā valdība diskutē un pieņem lēmumus. Apmeklētājiem atvērtas būs arī durvis uz preses konferenču zāli – telpu, kur pēc valdības sēdēm Ministru prezidents un ministri mediju pārstāvjiem un sabiedrībai skaidro būtiskākos pieņemtos lēmumus un to ietekmi uz iedzīvotājiem.

Muzeju nakts programma valdības mājā, Brīvības bulvārī 36, būs pieejama no plkst. 17.00 līdz plkst. 23.00 un to apmeklēt laipni lūgts ikviens Latvijas iedzīvotājs vai viesis.

! Ievērībai: ierodoties Ministru kabinetā, visiem no 14 gadu vecuma obligāti jāuzrāda dokuments (piem., pase, ID karte, autovadītāja apliecība, skolēna apliecība), kurā redzams personas vārds, uzvārds, personas kods un fotogrāfija. Bērniem līdz 14 gadu vecumam dokuments jāuzrāda, ja apmeklē Ministru kabinetu bez pilngadīgā pavadības.

Apmeklējuma laikā ēkā nedrīkst ienest ēdienus, dzērienus, asus priekšmetus, viegli uzliesmojošas vielas, sprāgstvielas vai ieročus, kā arī ņemt līdzi mājdzīvniekus.

Apmeklējot Muzeju nakts programmu Ministru kabinetā, aicinām arī izmantot iespēju un aplūkot sadarbībā ar karikatūristu Gati Šļūku izveidoto brīvdabas izstādi “Karikatūrista kods – mīti un patiesība par Latvijas dalību ES un NATO”. Izstāde izvietota liepu alejā pretī Ministru kabineta ēkai.

Datums 18. maijs, 2024
Laiks17.00–23.00
Atrašanās vietaMinistru kabinets

Muzeju nakts Ministru kabinetā

Gaidām Tevi ciemos Ministru kabinetā Muzeju nakts laikā! Būs iespēja uzzināt, kā strādā valdība, iepazīt ēkas vēsturi un aplūkot…

Santa Jirgensone

Ministru kabineta preses sekretāre
santa.jirgensone [at] mk.gov.lv