Ministru prezidents
Ministru prezidente Evika Siliņa

Reģionālajā vizītē Ādažu novadā Ministru prezidente Evika Siliņa apmeklēja Ādažu novada domi, Ādažu vidusskolu un Ādažu militāro bāzi.

Ādažu militārajā bāzē, tiekoties ar Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Apvienotā štāba priekšnieku ģenerālmajoru Andi Dilānu un Sauszemes spēku mehanizētās kājnieku brigādes komandiera p.i. pulkvedi Igoru Harlapenkovu, pārunāti jautājumi par Latvijas spēku darbību NATO ietvarā, Ādažu bāzes attīstību, kā arī apmācību procesu, kurā ir iesaistīti Latvijas,  NATO paplašinātās klātbūtnes kaujasgrupas un citu sabiedroto valstu karavīri.

Ministru prezidente iepazinās ar Mehanizētās kājnieku brigādes ekipējumu, ieročiem un bruņojumu, kā arī ar Kanādas “Leopard 2” tanku vienību, kas Latvijā ieradās novembra sākumā saistībā ar virzību uz NATO paplašinātās klātbūtnes kaujasgrupas palielināšanu līdz brigādes līmenim. Ministru prezidente tikās ar Valsts aizsardzības dienesta (VAD) pirmā iesaukuma karavīriem, uzklausot viņu iespaidus par pirmajiem pieciem dienesta mēnešiem un novērtējot karavīru drosmi, apņēmību un patriotismu.

“Valsts aizsardzības dienesta karavīri, profesionālā dienesta karavīri un mūsu sabiedroto valstu karavīri Ādažu militārajā bāzē darbojas plecu pie pleca – šī līdzvērtības apziņa jaunajiem VAD karavīriem dod lielu papildu motivāciju. Tāpēc likumsakarīgi, ka daudzi VAD karavīri jau nolēmuši arī savu turpmāko karjeru saistīt ar militāro dienestu. Tāpat gandarījums dzirdēt pozitīvas atsauksmes par Ādažu militāro bāzi no mūsu sabiedroto valstu karavīriem – tas nozīmē, ka VAD ieviešana un ieguldījumi bāzē viennozīmīgi ir attaisnojušies, un Latvijai jāturpina attīstīt gan VAD kaujasspējas, gan Ādažu bāzes infrastruktūra,” uzsver E.Siliņa.

Ādažu novada domē E.Siliņa tikās ar pašvaldības domes priekšsēdētāju Karīnu Miķelsoni, pašvaldības izpilddirektoru Gunti Porieti un viņa vietnieci Ingu Reķi. Pašvaldības pārstāvji informēja par novada aktualitātēm, uzņēmējdarbības attīstību, kā arī pašvaldības iedzīvotāju skaita izmaiņu dinamiku, un gaidāmo skolēnu pieaugumu novadā, kas rada nepieciešamību attīstīt jaunas izglītības iestādes. Pārrunāts arī jautājums par valdības plāniem veikt uzlabojumus pašvaldību finanšu izlīdzināšanas sistēmā.

Ministru prezidente arī apmeklēja Ādažu vidusskolu – lielāko skolu Latvijā pēc audzēkņu skaita – kur piedalījās Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā skolas svinīgajā pasākumā, kā arī diskusijā ar skolēniem.

Foto

17.11.2023. Ministru prezidentes Evikas Siliņas reģionālā vizīte Ādažos.
Datums 17. novembris, 2023
LaiksVisu dienu
Atrašanās vietaĀdaži

Reģionālā vizīte Ādažos

Ministru prezidente Evika Siliņa dodas reģionālajā vizītē uz Ādažiem. Detalizēta informācija sekos.  

Aleksis Zoldners

Ministru prezidentes preses sekretārs
aleksis.zoldners [at] mk.gov.lv