Ārlietu ministrija Ministru prezidents
Latvijas diplomātisko pārstāvniecību vadītāju sanāksme. Zālē sēžu Ministru prezidente un ārlietu ministrs, kā arī sanāksmes dalībnieki.

Latvijas ārlietu dienestam bija izšķirīga loma pirms 20 gadiem, kad Latvija iestājās Eiropas Savienībā (ES) un NATO, un arī tagad, kad Latvija starptautiski dara visu iespējamo, lai panāktu lielāku atbalstu Ukrainai līdz pat tās uzvarai pār agresoru Krieviju. Tā uzsver Ministru prezidente Evika Siliņa, kura otrdien, 23. janvārī, ikgadējā sanāksmē Ārlietu ministrijā uzrunāja Latvijas vēstniekus ārvalstīs.

E. Siliņa Latvijas vēstnieku sanāksmē teica, ka valdībā saglabājas skaidra Latvijas ārpolitikas pēctecība, kas vērsta uz Latvijas drošības nostiprināšanos, valstiskuma neatgriezeniskumu un sabiedrības labklājību.

“Latvijas ārlietu dienests devis milzīgu ieguldījumu, lai Latvija pirms 20 gadiem varētu iestāties Eiropas Savienībā un NATO. Arī tagad esam izšķirīgā situācijā, kad ārlietu dienestam ir ļoti svarīga loma, iestājoties par atbalstu Ukrainai līdz pat tās uzvarai, turpinot Krievijas izolēšanu un sankciju politiku pret to. Pieaug ārlietu dienesta loma ekonomiskās izaugsmes veicināšanā. Tikpat svarīgs uzdevums ir nostiprināt un palielināt Latvijas sabiedroto karavīru klātbūtni mūsu valstī, un sadarboties ar citām valstīm, lai Latvijā un kopumā Eiropas Savienībā attīstītu aizsardzības industriju. Paldies, ka godprātīgi, aktīvi un drosmīgi pārstāvat Latvijas intereses un aizstāvat Latvijas vērtības!” uzsver Ministru prezidente Evika Siliņa.

Ekonomiskās izaugsmes veicināšanā ir skaidra ārlietu dienesta loma, piesaistot ārvalstu investīcijas un atbalstot Latvijas eksportu, teica E. Siliņa. Sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru ārlietu dienestam ir jāturpina aktīvs darbs pie šī uzdevuma izpildes, sacīja Ministru prezidente.

Ministru prezidente uzrunā vēstniekiem akcentēja jautājumus saistībā ar NATO spēku klātbūtnes palielināšanu Latvijā, jūlijā plānoto NATO samitu ASV, gaidāmos lēmumus par ES atbalstu Ukrainai, kā arī ES stratēģiskajām prioritātēm, ES paplašināšanos, militārās industrijas attīstību un Latvijas kandidatūru dalībai ANO Drošības padomē. Viņa atzīmēja, ka ārlietu dienests ir lieliski pildījis savus uzdevumus arī tādu starptautisko satricinājumu laikā kā Krievijas karš Ukrainā un Covid-19 pandēmija.

Foto

23.01.2024. Ministru prezidente Evika Siliņa piedalās Latvijas diplomātisko pārstāvniecību ārvalstīs vadītāju un Rīgā rezidējošo Latvijas vēstnieku ikgadējā sanāksmē.
Datums 23. janvāris, 2024
Laiks9.30
Atrašanās vietaKr. Valdemāra iela 3

Latvijas diplomātisko pārstāvniecību ārvalstīs vadītāju un Rīgā rezidējošo Latvijas vēstnieku ikgadējā sanāksme

Ministru prezidente Evika Siliņa piedalās Latvijas diplomātisko pārstāvniecību ārvalstīs vadītāju un Rīgā rezidējošo Latvijas…

Aleksis Zoldners

Ministru prezidentes preses sekretārs
aleksis.zoldners [at] mk.gov.lv