Iekšlietu ministrija Ministru kabinets

Piektdien, 23. jūlijā, Ministru kabinets izdeva rīkojumu par atbalsta sniegšanu Lietuvai saistībā ar ārkārtas situāciju migrantu plūsmas dēļ.   

Latvija no valsts materiālajām rezervēm kā humāno palīdzību nosūtīs trīs teltis (divas moduļu veida teltis un vienu lielgabarīta telti), trīs elektroģeneratorus (9, 12 un 20 kW), piecus apgaismošanas komplektus ar papildu aprīkojumu, kā arī 3000 segas. Sūtījumu uz Lietuvu nogādās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

"Valdības lēmums atbalstīt kaimiņvalsti ir ļoti nozīmīgs, jo tieši Baltijas valstu vienotībā ir lielākais spēks. Ir nepieņemami, ka Baltkrievijā valdošais režīms izmanto hibrīdkara paņēmienus, lai izdarītu spiedienu uz Lietuvas valdību," atzīmēja iekšlietu ministre Marija Golubeva.

Papildus piešķiramais finansējums humānās palīdzības sniegšanā izlietoto valsts materiālo rezervju atjaunošanai - 123 900 eiro.

Jau ziņots, ka migrantu skaits, kuri šķērsojuši Baltkrievijas – Lietuvas robežu, ir dramatiski pieaudzis. Uz 22.jūliju migrantu skaits sasniedzis 2430.

Datums 23. jūlijs, 2021
Laiks9.00–13.00
Atrašanās vietaMinistru kabinets

Ministru kabineta ārkārtas sēde aptaujas kārtībā

Ministru kabineta ārkārtas sēde aptaujas kārtībā par humānās palīdzības sniegšanu Lietuvai saistībā ar pieaugošo nelegālo migrantu…

Sagatavoja:

Iekšlietu ministrijas

Komunikācijas nodaļa

kn@iem.gov.lv