Atklātie konkursi Valsts kanceleja
Veselības ministrijas valsts sekretāra amata konkurss

Pirmdien, 28. augustā, Valsts kanceleja izsludinājusi atklātu konkursu uz Veselības ministrijas valsts sekretāra amatu. Pretendenti aicināti iesniegt pieteikumus elektroniski līdz 26. septembrim.  

Galvenie nosacījumi, lai piedalītos konkursā:

  • maģistra grāds, vēlams vadībzinātnē vai veselības aprūpē;
  • vismaz triju gadu pieredze vadošā amatā;
  • atbilstība likuma prasībām, lai pretendētu uz ierēdņa amatu un saņemtu pielaidi valsts noslēpumam.

Tāpat no pretendentiem tiek sagaidīta pieredze budžeta plānošanas un kapitālsabiedrību pārvaldības jautājumos. Jābūt iepriekšējai sadarbības pieredzei ar dažādām institūcijām, kā arī pieredzei organizācijas attīstības, stratēģijas īstenošanas, pārmaiņu vadības un digitalizācijas projektu īstenošanas jautājumos.

Konkursa pretendentiem jāizprot ministrijas darbības jomas, valsts pārvaldes uzbūve un darbības pamatprincipi. Tāpat arī vēlamas zināšanas par veselības aprūpes sistēmu un Eiropas Savienības pamatnostādnēm un tiesību normām veselības nozarē.

Nepieciešamas arī angļu valodas zināšanas B2 līmenī. Papildus tam pretendentiem jāpiemīt labām argumentācijas, komunikācijas un prezentācijas prasmēm, jāprot sistēmiski risināt jautājumus, uztvert un analizēt sarežģītu un liela apjoma informāciju.

Šī amata vieta sniedz iespēju izmantot savas zināšanas, un pieredzi, lai nodrošinātu veselības politikas izstrādi un koordinētu tās īstenošanu, kā arī piedāvā profesionālās attīstības iespējas.

Konkurss norisināsies trīs kārtās:

  • pirmās kārtas laikā konkursa komisija izvērtēs iesniegtos dokumentus un pretendentu atbilstību obligātajām prasībām;
  • konkursa otrajā kārtā pretendenti konkursa komisijai skaidros savu motivāciju ieņemt Veselības ministrijas valsts sekretāra amatu, atbildēs uz komisijas uzdotajiem jautājumiem un izklāstīs savu redzējumu par veselības nozares prioritātēm, to īstenošanu un galvenajiem nākotnes izaicinājumiem;
  • savukārt konkursa trešajā kārtā tiks pārbaudītas tādas pretendentu vadības kompetences kā komandas vadīšana, pārmaiņu vadīšana, stratēģiskais redzējums, spēja pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, attiecību veidošana un uzturēšana.

Konkursa noslēgumā visaugstāko novērtējumu guvušais pretendents tiks virzīts Ministru kabineta apstiprinājumam. Mēnešalga šim amatam noteikta no 5600 līdz 5986 eiro pirms nodokļu nomaksas. Ierēdnim būs iespēja arī saņemt motivējošu bonusu sistēmu atbilstoši sasniegtajiem darba rezultātiem.

Konkursa sludinājums pieejams Valsts kancelejas tīmekļvietnē un sociālo tīklu kontos, Nodarbinātības valsts aģentūras CV/Vakanču portālā, kā arī oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vada Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā ir Labklājības ministrijas valsts sekretārs Ingus Alliks, Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Mihails Papsujevičs, veselības ministres biroja vadītāja Evita Vītola un Valsts kancelejas direktora vietniece valsts pārvaldes jautājumos, Valsts pārvaldes politikas departamenta vadītāja Ieva Lībķena. Tāpat par pretendentu novērtēšanas procesa novērotājiem tiks uzaicināti - Latvijas Jauno ārstu asociācijas valdes loceklis Jānis Vētra, Latvijas Slimnīcu biedrības valdes priekšsēdētājs Jevgēņijs Kalējs un Latvijas Māsu asociācijas valdes locekle Līga Ārente.

Eva Bērze

Konsultante
eva.berze [at] mk.gov.lv