Ministru prezidents
Evikas Siliņas darba vizīte Lietuvā

Latvija un Lietuva pašlaik sadarbojas vēl ciešāk nekā agrāk, abām valstīm īstenojot kopīgos enerģētikas un transporta infrastruktūras projektus, kā arī stiprinot drošību mūsu reģionā – tā, Lietuvā tiekoties ar kaimiņvalsts premjerministri Ingrīdu Šimonīti, uzsvēra Latvijas Ministru prezidente Evika Siliņa.

E.Siliņa otrdien, 17. oktobrī, apmeklēja Viļņu darba vizītē.

“Lietuva ir mūsu lielākais tirdzniecības partneris. Gan ekonomikas, gan drošības, gan enerģētikas, gan demokrātijas un politiskajos jautājumos mums ir ļoti daudz kopīgā un ļoti maz atšķirīgā,” tikšanās laikā uzsvēra E. Siliņa.

E. Siliņa norādīja, ka Latvijas augsta prioritāte ir dzelzceļa līnijas “Rail Baltica” izbūve, sadarbojoties trim Baltijas valstīm. Projekts ir nozīmīgs gan Baltijas valstu ekonomikām, gan drošībai un militārajai mobilitātei. Tāpat pārrunāta Baltijas valstu elektrotīklu atvienošanās no Krievijas un sinhronizācija ar Eiropas tīkliem, ko Baltijas valstis plāno izdarīt 2025. gada februārī – ātrāk, nekā plānots iepriekš.

Latvija un Lietuva ir starp aktīvākajām Ukrainas atbalstītājām tās cīņā pret Krievijas iebrukumu un turpinās sniegt militāro, politisko, finansiālo un cita veida atbalstu Ukrainai tik ilgi, cik tas būs nepieciešams. Krievija turpina radīt lielākos draudus eiroatlantiskajai drošībai, uzsvēra E. Siliņa.

Ministru prezidente arī izteica pateicību Lietuvai par atbalstu Latvijas robežsardzei saistībā ar Baltkrievijas diktatoriskā režīma īstenoto hibrīduzbrukumu Eiropas Savienības austrumu robežām, cenšoties panākt destabilizāciju reģionā. Tāpat valdību vadītājas pārrunāja situācijas attīstību Tuvajos Austrumos un turpmāko Latvijas un Lietuvas sadarbību, cieši koordinējot sadarbību reģionālās drošības stiprināšanā.

17.10.2023. Ministru prezidente Evika Siliņa dodas darba vizītē Viļņā, Lietuvā
Datums 17. oktobris, 2023
LaiksVisu dienu
Atrašanās vietaViļņa

Darba vizīte Viļņā

Pēcpusdienā  Ministru prezidente Evika Siliņa dodas darba vizītē uz Lietuvu.  

Aleksis Zoldners

Ministru prezidentes preses sekretārs
aleksis.zoldners [at] mk.gov.lv