Atklātie konkursi Valsts kanceleja
VID ģenerāldirektora amata konkurss

Ceturtdien, 5. oktobrī, Valsts kanceleja izsludinājusi atklātu konkursu uz Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatu. Pretendenti aicināti iesniegt pieteikumus elektroniski līdz 3. novembrim.

Galvenās pretendentiem izvirzītās prasības ir šādas:

  • atbilstība likumā noteiktajam[1];
  • nevainojama reputācija;
  • maģistra grāds, vēlams, ekonomikā, finansēs, tiesību zinātnē, vadībzinātnē vai informācijas tehnoloģijās;
  • vismaz trīs gadus ilga pieredze vadošā amatā ar vismaz 40 padotajiem darbiniekiem;
  • zināšanas un izpratne par VID darbības jomām.

Tāpat no pretendentiem tiek sagaidīta izpratne par IT projektu attīstīšanu vai biznesa procesu un pakalpojumu digitalizāciju, kā arī par valsts pārvaldes uzbūvi un darbības pamatprincipiem, administratīvo procesu un budžeta plānošanu. Pretendentu angļu valodas zināšanām jābūt C1 līmenī.

No pretendentiem tiek sagaidītas arī labas stratēģiskās plānošanas, sadarbības, komunikācijas un prezentācijas prasmes. Tāpat pretendentiem jāprot jautājumus risināt ar sistemātisku pieeju, kā arī jāspēj uztvert un analizēt sarežģītu un liela apjoma informāciju dažādās jomās.

Pretendentu atlase notiks trīs kārtās. Pirmās kārtas laikā konkursa komisija izvērtēs iesniegtos dokumentus un pretendentu atbilstību obligātajām prasībām. Konkursa otrajā kārtā pretendenti konkursa komisijai skaidros savu motivāciju ieņemt šo amatu, atbildēs uz komisijas jautājumiem un izklāstīs savu redzējumu par VID stratēģisko attīstību līdz 2029. gadam, lai tas kļūtu par vienu no efektīvākajām nodokļu un muitas administrācijām Eiropā, kam ir augsta sabiedrības uzticēšanās, īpašu uzmanību pievēršot VID digitālo pakalpojumu attīstībai un digitalizācijas lomai VID noteikto mērķu sasniegšanā. Savukārt konkursa trešajā kārtā tiks pārbaudītas pretendentu vadības kompetences: stratēģiskais redzējums, komandas vadīšana, pārmaiņu vadīšana, attiecību veidošana un uzturēšana, kā arī orientācija uz rezultātu sasniegšanu.

Konkursa noslēgumā visaugstāko novērtējumu guvušais pretendents tiks virzīts Ministru kabineta apstiprinājumam. VID ģenerāldirektoru amatā ieceļ finanšu ministrs. Ieņemot amatu, nākamais VID ģenerāldirektors saņems mēnešalgu līdz 7296 euro apmērā (pirms nodokļu nomaksas), motivējošu bonusu sistēmu atbilstoši sasniegtajiem darba rezultātiem un iespēju uzņemties līderību, lai nodrošinātu, ka VID kļūst par vienu no efektīvākajām nodokļu un muitas administrācijām Eiropā.

Konkursa sludinājums publicēts oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” un Nodarbinātības valsts aģentūras CV/Vakanču portālā, MK tīmekļvietnē un sociālajos tīklos.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vada Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis. Tās sastāvā ir Valsts kases pārvaldnieks Kaspars Āboliņš, Finanšu ministrijas valsts sekretāre Baiba Bāne, Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas “CERT.LV” vadītāja Baiba Kaškina un finanšu ministra padomniece rīcībpolitikas jautājumos Sanda Liepiņa. Tāpat pretendentu novērtēšanā tiks piesaistīti neatkarīgi novērotāji no Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras un no Ārvalstu investoru padomes Latvijā (FICIL).

 


[1] likuma "Par Valsts ieņēmumu dienestu" 17. panta pirmajā daļā un Valsts civildienesta likuma 7. pantā noteiktajām prasībām

Santa Jirgensone

Ministru kabineta preses sekretāre
santa.jirgensone [at] mk.gov.lv