Valsts kanceleja
10. maijs – Atvērto durvju diena Ministru kabinetā

Vai Tu zināji, ka valdības nams sākotnēji tika celts kā pils? Kas nosaka secību, kādā ministri sēž ap Ministru kabineta galdu? Vai esi dzirdējis nostāstus par skulptūru Justīcija, kas “sagaida” valdības mājas viesus? Šos un vēl citus interesantus faktus par Ministru kabinetu atklāsim valdības nama Atvērto durvju dienā – 10. maijā.

Lai parādītu, kā strādā mūsu valsts un cik nozīmīgs ir Latvijas valdības darbs, iepazīstinātu ar Ministru kabineta ēkas vēsturi, atklātu, iespējams, vēl nedzirdētus faktus par Latvijas Republikas un valdības veidošanos pirms 100 gadiem, Valsts kanceleja piedalās valsts pārvaldes Atvērto durvju dienās, piedāvājot interesentiem iepazīties ar ikdienu Ministru kabinetā. Ekskursiju veidā skolēniem būs iespēja iepazīt ierēdņu darba specifiku un to, ko nozīmē “vadīt” valsti no izpildvaras viedokļa. Tāpat tiks pastāstīts, kā sabiedrība var iesaistīties valsts pārvaldē gan ar tiešu rīcību, gan ar mūsdienu tehnoloģiju palīdzību un kā iedzīvotāji var ietekmēt lēmumu pieņemšanas procesu. Aplūkojot Ministru kabineta telpas, būs iespēja ieskatīties valdības sēžu zālē, izpētīt Ministru prezidentu zāli un visu Latvijas premjerministru portretu galeriju, novērtēt žurnālistiem sniegtās iespējas valdības namā un atsaukt atmiņā nozīmīgus vēstures faktus, kas apkopoti izstādē “Latvijas valdībai 100”. Ekskursijas beigās iegūtās zināšanas dalībnieki varēs pārbaudīt interaktīva testa formā, labu rezultātu gadījumā saņemot arī balvas.

Atvērto durvju diena Ministru kabinetā norisināsies 10. maijā no plkst. 10.00 līdz 15.00, un ekskursijas paredzētas ik pusstundu – plkst. 10.00, 10.30, 11.00, 11.30, 12.00, 12.30, 13.00, 13.30, 14.00, 14.30. Katrā no piedāvātajiem laikiem ekskursijā var doties viena grupa, tāpēc aicinām pieteikties savlaicīgi! Grupas lielums – līdz 30 cilvēku.

Lai pieteiktos ekskursijai, lūgums līdz 7. maija plkst. 17.00 sūtīt pieteikumu e-pastā justine.deicmane@mk.gov.lv, norādot vēlamo ekskursijas laiku, skolas nosaukumu, klasi, dalībnieku vārdus, uzvārdus un personas kodus (arī pavadošo skolotāju datus). Īpaši aicinām pieteikties 9.-12. klašu audzēkņus.

Lūgums ņemt vērā, ka, apmeklējot Ministru kabinetu, līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte). Skolēniem, kuri ir jaunāki par 15 gadiem un kuriem vēl nav pases vai ID kartes, jābūt līdzi skolēna apliecībai.

2018. gadā Ministru kabinetu apmeklēja iespaidīgs ekskursantu skaits – 2545. Atnāc ciemos arī Tu!

Valsts pārvaldes Atvērto durvju dienas šogad norisinās trīs dienas – no 8. līdz 10. maijam. Pasākumā piedalās 48 valsts iestādes, piedāvājot vairāk nekā 230 pasākumu visā Latvijā. Aktivitāšu tematika ir daudzveidīga, pārklājot ikviena interešu loku, taču kopumā iestādes vienojušās parādīt, ka valsts pārvalde ir atvērta un pieejama ikvienam, atklājot, kā strādā mūsu valsts, un atgādinot, kādas iespējas un ieguvumus ikvienam iedzīvotājam devusi Latvijas dalība Eiropas Savienībā jau 15 gadus. Plašāka informācija par Atvērto durvju dienu pasākumiem un pieteikšanās kārtību atrodama tīmekļvietnē www.atvertodurvjudiena.lv.

 

Justīne Deičmane Valsts kanceleja Komunikācijas departaments Vadītāja vietniece Tālrunis: 67082828, 26186068