Ekskursijas ārkārtējās situācijas laikā netiek organizētas!

Informējam, ka, ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus un piesardzības pasākumus, ekskursijas Ministru kabinetā šobrīd nenotiek! Ministru kabineta rīkojums Nr. 655 par ārkārtējo situāciju Latvijā: https://www.mk.gov.lv/lv/rikojums-par-arkartejas-situacijas-izsludinasanu 

Vai zināji, ka valdības sēžu jeb Zaļajā zālē ir iegravēti bijušā Valsts prezidenta un Ministru prezidenta Kārļa Ulmaņa izvēlēti vārdi: “Viens likums, viena taisnība visiem” un ka kopš neatkarības atjaunošanas Zaļajā zālē ir notikušas teju 2000 Ministru kabineta sēdes? Ja gribi uzzināt vairāk, apmeklē Ministru kabinetu!

Apmeklējuma laikā būs iespēja iepazīt un apskatīt Zaļo zāli un preses konferenču telpu, Ministru prezidenta diplomātisko dāvanu skapi, Viesu salonu un Ministru prezidentu zāli, bibliotēku, kā arī izstādes “Latvijas valdībai 100” elementus, kurā atspoguļota informācija par Latvijas valdības veidošanās vēsturi, tās darbu un būtiskākajiem lēmumiem laikā, kad valsts tika nodibināta un arī pēc neatkarības atgūšanas 1990. gadā.

Lai iepazītos ar izstādi, valdības darbu un Ministru kabineta vēsturi, Valsts kanceleja piedāvā Ministru kabineta apskati gan grupās, gan individuāli trešdienās, ceturtdienās un piektdienās no pulksten 9.00 līdz 16.00 (ir iespēja vienoties arī par citu laiku).

NB! Ekskursija jāpiesaka vismaz vienu nedēļu iepriekš, iesniedzot sarakstu, kurā norādīts katra grupas dalībnieka vai individuālā apmeklētāja vārds, uzvārds un personas kods, kā arī grupas atbildīgā kontaktpersona, tās pārstāvētā iestāde vai organizācija un ieņemamais amats. Individuālie apmeklētāji, cik iespējams, tiek iekļauti kādā no pieteiktajām ekskursiju grupām. Vēlamais grupas dalībnieku skaits – līdz 30 personu. Ekskursijas ilgums – aptuveni stunda.

NB! Apmeklējot Ministru kabinetu, līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (personām, kuras ir sasniegušas 15 gadu vecumu, tā ir pase vai identifikācijas karte, jaunākām personām – skolēna apliecība), kas, ieejot Ministru kabineta ēkā, jāuzrāda apsardzes darbiniekiem, kā arī jāiziet drošības pārbaude. Personas ar citiem dokumentiem (autovadītāja apliecība, personalizētais eTalons u.tml.) vai bez dokumentiem netiks ielaistas!

Personas dati, kas tiek iegūti ekskursijas vajadzībām, tiek apstrādāti tikai paredzētajos nolūkos. Ekskursiju laikā, iepriekš saskaņojot ar konkrēto grupu, var tikt fotografēts. Plašāk par personas datu apstrādi Valsts kancelejā lasiet šeit

Būsi gaidīts Ministru kabinetā!

Zane Berķe

Vadītājas vietniece
zane.berke [at] mk.gov.lv