Ārlietu ministrija Eiropas Savienība
Eiropas savienības karogs

Eiropas diena, ko ik gadu atzīmē 9. maijā, ir veltīta mieram un vienotībai Eiropā. Eiropas Savienības 71. dzimšanas dienā uzmanības centrā ir Konference par Eiropas nākotni, kas ir unikāla iespēja Eiropas iedzīvotājiem dalīties ar idejām un palīdzēt veidot Eiropas kopīgo nākotni. Jau kopš 19. aprīļa darbojas vienota digitālā daudzvalodu platforma https://futureu.europa.eu/, kurā ES pilsoņi var piedalīties, izteikt viedokli un debatēt par aktuāliem ES jautājumiem. No Latvijas pilsoņu aktivitātes būs atkarīgs tas, kā Eiropas nākotnes konferences diskusijās tiks akcentēti un sadzirdēti mums svarīgie jautājumi.

Eiropas dienā Ārlietu ministrija sadarbībā ar partneriem īsteno vairākas aktivitātes.

Jau septīto reizi maijā norisinās Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā un biedrības “Eiropas kustība Latvijā” organizētais Eiropas eksāmens, kas šogad notiek no 7. maija līdz 9. maijam.

Kopš 2010. gada sadarbībā ar Latvijas Politologu biedrību divas reizes gadā tiek izdots žurnāls “Latvijas intereses Eiropas Savienībā”. Gada pirmais numurs tradicionāli tiek izdots maijā par godu Eiropas dienai. Šī gada tēma ir Eiropas stratēģiskā autonomija, un žurnālā ir apkopoti ekspertu viedokļi un intervijas par stratēģisko autonomiju dažādās nozarēs.

Sabiedrības informēšana ir viena no nemainīgām Ārlietu ministrijas prioritātēm.

2021. gada pavasarī tiek īstenots virtuālu mācību ekskursiju cikls skolēniem, kas sniedz iespēju ne tikai ieskatīties ministrijas ikdienā, bet arī paviesoties kādā no Latvijas vēstniecībām ārzemēs. Tāpat Ārlietu dienesta darbinieki piedalās ikgadējā akcijā “Atpakaļ uz skolu / atpakaļ uz universitāti”, kuras laikā jaunieši tiek iepazīstināti ar diplomāta ikdienu un darba specifiku.

Ārlietu ministrijas koordinētie Eiropas Savienības informācijas punkti, kas atrodas 31 bibliotēkā visā Latvijā, organizē Eiropas dienas konkursus, viktorīnas un informatīvus pasākumus:

  •  Saldus pilsētas bibliotēka – konkurss “iESkaties” 19 un 20. maijā;
  •  Latgales Centrālā bibliotēka – viktorīna “Pārbaudi sevi! Cik labi Tu pārzini Eiropas kultūru?” 10. maijā;
  •  Jelgavas bērnu un jauniešu bibliotēka ''Zinītis" – rokdarbu pasākums bērniem 10. maijā;
  •  Krāslavas un Dagdas novadu bibliotēkas – Krāslavas un Dagdas novadu bibliotekāru pārgājiens “Eiropas robežas takas un objekti“ (Latvijas–Baltkrievijas robeža) 14. maijā; tiešsaistes viktorīna "Es & ES 10. maijā; diskusija un bibliotēkas krājuma materiālu apskats “Eiropa – mūsu kopējās mājas” no 5. līdz 15. maijam; virtuālā literatūras izstāde “Iepazīsim Eiropas Savienības valstu galvaspilsētas” no 6. līdz 13. maijam; zīmējumu konkurss „Zīmējam ES valstu pasakas” no 5. līdz 14. maijam; izstāde “Latvija Eiropā” no 5. līdz 14. maijam; virtuāls grāmatu un vietējo iedzīvotāju fotogrāfiju apskats – izstāde “Mieru un vienotību EIROPAI!” no 6. līdz 14. maijam;
  •  Ventspils bibliotēka – Ventspils bērnu mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde "Zaļā Eiropa"; fotokluba "Moments" darbu izstādi “Latvietis Latvijā”;
  •  Rēzeknes Centrālā bibliotēka – konkurss “Zaļo domu banka” no 30. aprīļa līdz 8. maijam; tiešsaistes pasākumi “Lasām zaļās grāmatas” un “Dzīvosim zaļi” 8. maijā;
  •  Rīgas Centrālā bibliotēka – izstāde “Sagaidot Eiropas dienu”;
  •  Alūksnes pilsētas bibliotēka – konkurss “Eiropa Alūksnē” 10. maijā, izstāde “Eiropa 10 grāmatās”; spēle “Iepazīsim Eiropu”.

 

Aicinām piedalīties Eiropas dienas aktivitātēs un sekot to norisei sociālajos tīklos! #EiropasDiena #EuropeDay

Preses kontaktiem:


Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016272;
Fakss: (371) 67828121
E-pasts:
media@mfa.gov.lv
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv