Covid-19 Valsts kanceleja
Ministru kabinets samazina pašizolācijas prasību pēc iebraukšanas no ārzemēm uz 10 dienām

Otrdien, 15. septembrī, Ministru kabinets, ņemot vērā ekspertu norādes un jaunāko pētījumu datus, lēma saīsināt līdz šim noteikto pašizolācijas periodu pēc iebraukšanas no ārzemēm uz 10 dienām līdzšinējo 14 dienu vietā.

Izdarot grozījumus MK noteikumos Nr. 360 Covid-19 infekcijas ierobežošanai, valdība ir radījusi iespēju iedzīvotājiem ātrāk atgriezties savās ikdienas gaitās pēc ierašanās Latvijā no valstīm, kurās Covid-19 izplatības līmenis rada nopietnu sabiedrības apdraudējumu. Šie grozījumi neattiecas uz tiem gadījumiem, kad jāievēro mājas karantīna – tās periods joprojām saglabājas 14 dienas.

Papildus drošībai ārstniecības personas, sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju darbinieki, izglītības iestāžu un bērnu dārzu darbinieki, kuriem ikdienā ir cieši kontakti attiecīgi ar pacientiem, klientiem un bērniem, pēc izbraukšanas no tā sauktās sarkanās valsts pašizolāciju varēs ievērot tikai desmit dienas, ja astotajā dienā būs veikuši Covid-19 testu un tas būs negatīvs. Ja darbinieks testu neveic, pašizolācija jāievēro 14 dienas.

Ministru kabinetā apstiprinātie grozījumi stāsies spēkā no 17. septembra un attieksies arī uz cilvēkiem, kuri jau ievēro pašizolāciju.

 

 

 

Reinis Grāvītis
Ministru kabineta preses sekretārs
Tālrunis: 67082919
E-pasts: Reinis.Gravitis@mk.gov.lv