Attēls

Valsts kancelejas projekta “Valsts un pašvaldības iestāžu tīmekļvietņu vienotā platforma” īstenošanas termiņš tiks atkārtoti pagarināts, lai vienotajai platformai līdz 2023. gada aprīlim pievienotos vēl 20 iestādes, lemj valdība 5. jūlija Ministru kabineta sēdē. Kopš 2018. gada Tīmekļvietņu vienotā platforma (TVP) lietotājiem rada ērtu un atpazīstamu valsts pārvaldes iestāžu mājaslapu vidi.

Tīmekļvietņu vienotā platforma ir vienots, centralizētas pārvaldības risinājums mājaslapu izveidei un uzturēšanai. Šobrīd platformā ir jau 96 valsts un pašvaldību tīmekļvietnes. Tīmekļvietņu dizains ir tapis balstoties uz lietojamības (UX) un piekļūstamības testiem, nodrošinot ērtu vietņu lietošanu no dažādām ierīcēm un pieejamību cilvēkiem ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem. Ņemot vērā aizvien vērojamo valsts pārvaldes iestāžu vēlmi pievienoties vienotajai platformai, projekts tiek atkārtoti pagarināts un saņem papildu finansējumu 397 601 eiro apmērā (pirmais pagarinājums un papildu finansējums tika piešķirts 2020. gadā).

Tīmekļvietņu vienotajā platformā darbojas arī virtuālais asistents Zintis, kurš palīdz atbildēt uz mājaslapu lietotāju jautājumiem. Virtuālie asistenti radīti uz valodas tehnoloģiju platformas Hugo.lv bāzes, kas ir Kultūras informācijas sistēmu centra (KISC) pārziņā, un šobrīd darbojas jau 49 mājaslapās.

Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansēto Tīmekļvietņu vienoto platformu izstrādājusi Valsts kanceleja ciešā sadarbībā ar Iekšlietu ministrijas Informācijas centru – platformas tehnisko resursu turētāju –, Valsts reģionālās attīstības aģentūru, kas nodrošina platformas tehnoloģisko uzturēšanu, konsultatīvo, tehnoloģisko un lietotāju atbalstu un drošības prasību izpildi, un Kultūras informācijas sistēmu centru, kura pārziņā ir valsts pārvaldes mašīntulkošanas servisa un virtuālā asistenta integrācija Tīmekļvietņu vienotajā platformā.

Vizuālis ar uzrakstu "atšķirīgs saturs - vienota pieeja"
ilustratīvs attēls: mk.gov.lv sākumlapa; avots: Valsts kanceleja
Atšķirīgs saturs – vienota pieeja: radītas mūsdienīgas tīmekļvietnes ērtākai saziņai ar valsts iestādēm un pašvaldībām