Ministru kabinets Satiksmes ministrija
Avīzes

Lai no 2023. gada 1. janvāra nodrošinātu abonētās preses piegādi atbilstoši jaunajam valsts atbalsta modelim, valdība otrdien, 29. novembrī, izskatīja Satiksmes ministrijas sagatavoto informatīvo ziņojumu, kas raksturo pašreizējo situāciju ar abonētās preses piegādi un piedāvā priekšlikumus tās uzlabošanai.

Ņemot vērā inflāciju un izmaksu pieaugumu, abonētās preses piegādei piešķirtais valsts budžeta finansējums 6 957 500 eiro apmērā ir nepietiekams. Līdz ar to Satiksmes ministrija jau ir iesniegusi Finanšu ministrijā pieprasījumu papildu līdzekļu 194 047 eiro apmērā piešķiršanai no nākamā gada valsts budžeta, kas tiks izskatīts likumprojekta “Par valsts budžetu 2023.gadam” veidošanas procesā.

Valdības lēmums paredz, ka jautājums par papildu līdzekļu piešķiršanu jāskata kopā ar citu ministriju sagatavotajiem prioritāro pasākumu pieteikumiem 2023. gada valsts budžetā, un, ja tiks atbalstīts papildu finansējums, Satiksmes ministrija izstrādās attiecīgus grozījumus Pasta likumā, kurus virzīs nākamā gada budžeta likumprojektu paketē.

Abonētās preses piegādes pakalpojums nepieciešams, lai nodrošinātu iedzīvotājiem pieeju abonētajai presei, bet preses izdevējiem - paredzamus apstākļus savas uzņēmējdarbības attīstīšanai.

Datums 29. novembris, 2022
Laiks11.00
Atrašanās vietaMinistru kabinets

Ministru kabineta sēde

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš vada Ministru kabineta sēdi. Mediju iespējas: foto/video sēdes sākumā.