Ministru prezidents
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš un Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks trešdien, 27. oktobrī, tikšanās laikā pārrunāja aktualitātes un ekonomikas attīstības tendences. Tikšanās noritēja attālinātajā režīmā.

M. Kazāks informēja, ka pastiprinātos drošības pasākumus un mājsēdi no 21. oktobra līdz 15. novembrim neturpinot ilgākā laika posmā, ietekme uz ekonomiku būs salīdzinoši neliela - izaugsme sabremzēsies, bet netiks apturēta. Pēc viņa teiktā, tautsaimniecības attīstībai ir nepieciešama pandēmijas iegrožošana, kas panākama ar plašu sabiedrības vakcināciju pret Covid-19 un laikā terminētiem pastiprinātiem ierobežojumiem saslimstības izplatības ierobežošanai, līdz ar to valdības centieni paplašināt vakcinācijas aptveri un ierobežot slimības izplatību ir atbalstāmi. Pasaules izaugsmes scenāriji ir pozitīvi: pandēmijas iegrožošana Latvijā ļaus arī mums pilnvērtīgi izmantot globālo izaugsmi.

Ministru prezidents un Latvijas Bankas prezidents pārrunāja arī pēdējā laikā piedzīvoto cenu pieaugumu, piemēram, energoresursu jomā. Abas amatpersonas bija vienisprātis, ka ārēju apstākļu iespaidā sagaidāms inflācijas pieaugums. Valdībai plānojot pasākumus spiediena uz cenām mazināšanai un sniedzot atbalstu sociāli mazāk aizsargātām iedzīvotāju grupām, Latvijas Bankas prezidents aicināja šo pasākumu efektivitāti vērtēt ilgākā laika posmā, t.sk. domājot par ilgtspēju un klimata pārmaiņām, lai ar pārdomātu rīcību šodien mazinām jūtīgumu pret cenu pārmaiņām nākotnē (kā piemēru minot mājokļu siltināšanu, kas palīdzētu mājsaimniecību izdevumu ierobežošanā). Klimata pārmaiņas un tā saucamais zaļais kurss sniedz daudz attīstības iespēju arī uzņēmējiem, kurus M.Kazāks iedrošina drosmīgāk investēt tehnoloģijās un zināšanās.

Datums 27. oktobris, 2021
Laiks10.30
Atrašanās vietaattālināti

Tikšanās ar Latvijas Bankas prezidentu Mārtiņu Kazāku

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš tiekas ar Latvijas Bankas prezidentu Mārtiņu Kazāku (attālinātajā režīmā).

Sandris Sabajevs

Ministru prezidenta preses sekretārs
sandris.sabajevs [at] mk.gov.lv