Veselības ministre Ilze Viņķele, Premjerministrs Krišjānis Kariņš, Finanšu ministrs Jānis Reirs

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš šodien ir parakstījis rīkojumu par veselības ministres Ilzes Viņķeles atbrīvošanu no amata un Ministru prezidenta biedra, aizsardzības ministra, Arta Pabrika iecelšanu par veselības ministra pienākumu izpildītāju uz laiku, kamēr Saeimā tiks apstiprināts jauns veselības ministrs.

Ministru prezidents pirms rīkojuma parakstīšanas sazinājās ar līdzšinējo veselības ministri Ilzi Viņķeli, pateicoties viņai un viņas komandai par līdzšinējo darbu. Tāpat Ministru prezidents ir informējis Arti Pabriku, ka, ņemot vērā līdzšinējo praksi un viņa kā ministra lielo pieredzi, nozīmēs viņu par veselības ministra vietas izpildītāju uz laiku līdz jauna ministra apstiprināšanai amatā.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš otrdien, 5. janvārī, pieprasīja veselības ministres Ilzes Viņķeles demisiju, norādot uz lēno vakcinācijas tempu, laicīgi izstrādāta vakcinācijas plāna trūkumu, kā arī sekām, kuras šobrīd piedzīvojam, laicīgi neizstrādājot un neieviešot Covid-19 ierobežošanas plānu.

Ministru prezidenta rīkojums stājas spēkā no tā parakstīšanas brīža.

Sandris Sabajevs

Ministru prezidenta preses sekretārs
sandris.sabajevs [at] mk.gov.lv