Ministru prezidents
Foto: Ministru prezidents Krišjānis Kariņš un Igaunijas ministru prezidente Kaja Kallasa

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš šodien, 15. oktobrī, Rīgā tikās ar Igaunijas premjerministri Kaju Kallasu (Kaja Kallas), lai pārrunātu valstu divpusējās attiecības un stiprinātu sadarbību ekonomikas, drošības un citās jomās. K. Kariņš vizītes laikā uzsvēra, ka Latviju un Igauniju vieno cieša sadarbība un vēsturiski draudzīgas attiecības.

Šī bija pirmā K. Kallasas vizīte Rīgā kopš stāšanās premjerministres amatā.

“Latvijas un Igaunijas ciešo sadarbību caurvij mūsu kopīgā vēsture un šodienas izaicinājumi. Tikšanās laikā ar Igaunijas premjerministri pārrunājām svarīgākos jautājumus – aktuālo situāciju saistībā ar Covid-19 pandēmiju, reģionālos sadarbības projektus enerģētikas un transporta infrastruktūras jomā. Tāpat pārrunājām drošības situāciju saistībā ar Baltkrievijas īstenoto hibrīduzbrukumu Latvijai, Lietuvai un Polijai. Pateicos Igaunijas valdības vadītājai un viņas kolēģiem par sniegto atbalstu,” pēc tikšanās uzsvēra K. Kariņš, norādot, ka abas valstis ir ieinteresētas gan sekmīgā reģionālā dzelzceļa projekta “Rail Baltica” iznākumā, gan kompānijas “ELWIND” vēja parka jūrā, pie Latvijas un Igaunijas krastiem, izveidē.

Ministru prezidents arī norādīja, ka Latvijai un Igaunijai jāturpina strādāt kopā, lai uzrunātu dažāda veida apdraudējumus, kas nāk no Austrumu kaimiņvalstīm, Krievijas un Baltkrievijas.

“Pārrunājām Eiropas Savienības lomu nākotnē, tostarp drošības jomā. Eiropai ir jākļūst stiprākai, bet vienlaikus mums ir jāstiprina arī ES-NATO sadarbība. NATO joprojām ir mūsu drošības stūrakmens. Mēs turpināsim, kā līdz šim, Eiropadomēs un citās sadarbības platformās aizstāvēt ciešu transatlantisko saišu saglabāšanu,” pauda K. Kariņš.

Igaunijas premjerministres vizītes laikā norisinājās Livonijas balvas pasniegšana, ko šogad saņēma Latvijas nacionālā aviosabiedrība “airBaltic” un Igaunijas pasažieru pārvadājumu kompānijai “Lux Express”. Balva tiek pasniegta par Latvijas uzņēmēju sasniegumiem Igaunijā un Igaunijas uzņēmumu sasniegumiem Latvijā.

Latvijas un Igaunijas premjerministri arī piedalījās ikgadējā starptautiskās drošības un politikas foruma “Rīgas Konference 2021” atklāšanas sesijā, kā arī apmeklēja Ādažu militāro bāzi.

Sandris Sabajevs

Ministru prezidenta preses sekretārs
sandris.sabajevs [at] mk.gov.lv