Ministru prezidents
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš trešdien tikās ar Imunizācijas valsts padomes locekļiem. Sanāksmē piedalījās arī veselības ministrs Daniels Pavļuts. Ievērojot valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības, tikšanās notika attālinātā režīmā.

Imunizācijas valsts padomes (IVP) priekšsēdētāja Dace Zavadska iepazīstināja Ministru prezidentu ar padomes locekļiem, padomes uzdevumiem un lomu Covid-19 vakcīnu drošuma un efektivitātes vērtēšanā. Padome, pēc Veselības ministrijas lūguma, ir vērtējusi, kādas prioritārās grupas būtu nosakāmas Covid-19 vakcinācijas procesā.

D. Zavadska un citi padomes locekļi uzsvēra, ka padome ir neatkarīga ekspertu padome, kas izveidota atbilstoši Pasaules Veselības organizācijas vadlīnijām.

Ministru prezidents tikšanās laikā norādīja uz ekspertu nozīmīgo lomu vakcinācijas procesā, paužot, ka sabiedrībai ir nepieciešama pārliecība, ka sabiedrības imunizācijā tiek izmantotas cilvēku veselībai drošas un efektīvas vakcīnas.

“Es pilnībā uzticos Imunizācijas valsts padomes vērtējumam par Covid-19 vakcīnu drošumu,” uzsvēra K. Kariņš, norādot uz kopējo mērķi: sasniegt kolektīvo imunitāti, ļaujot pakāpeniski atgriezties dzīves ritmā bez pandēmijas izraisītajiem ierobežojumiem.

Ministru prezidents ar IVP un D. Pavļutu vienojās par regulāru informācijas apmaiņu un, nepieciešamības gadījumā, tikšanos, lai vērtētu imunizācijas procesa gaitu.

Sandris Sabajevs

Ministru prezidenta preses sekretārs
sandris.sabajevs [at] mk.gov.lv