Līdzdalība Valsts kanceleja
Surdotulks festivālā LAMPA

Lai sarunas un diskusijas par sabiedrības līdzdalības iespējām Latvijā sasniegtu arī nedzirdīgus cilvēkus, Valsts kanceleja sarunu festivālā LAMPA 1.-2.jūlijā nodrošinās zīmju valodas tulkojumu vairākiem “Valsts mājas” pasākumiem tiešsaistē mājaslapā.  

Ar surdotulkojumu tiešsaistē 1.jūlijā būs pieejami šādi Valsts kancelejas telts pasākumi:

Savukārt programmas otrajā dienā 2.jūlijā šādiem pasākumiem būs pieejams tulkojums zīmju valodā:

Visus “Valsts mājas” (telts Nr.17) pasākumus divu dienu programmā caurvij sabiedrības līdzdalības, iesaistes un savstarpējās sadarbības stīga. Jo, lai nonāktu pie lielām un labām pārmaiņām, ir jāpiedalās visiem! Tāpēc valsts pārvalde arvien jaunos veidos aicina cilvēkus līdzdarboties, lai pieņemtie lēmumi darbotos tieši sabiedrības interesēs un veicinātu Latvijas attīstību. 

Pilnu Valsts kancelejas telts “Valsts māja” programmu aicinām skatīt festivāla mājaslapā.

Valsts kanceleja sadarbību ar Latvijas Nedzirdīgo savienību aizsāka jau 2020. gadā, nodrošinot surdotulka dalību atsevišķās preses konferencēs, piemēram, kad Latvijā sākās Covid-19 pandēmija. Savukārt ciešāka sadarbība turpināta 2022.gadā, noslēdzot sadarbības līgumu ar SIA “LNS Rehabilitācijas centrs” par zīmju valodas tulkošanas pakalpojumiem klātienē un tiešsaistē.

Jau kopš šā gada sākuma Valsts kanceleja regulāri piesaista surdotulkus valdības preses konferencēm, Ministru prezidenta preses konferencēm, pārresoriskām preses konferencēm u.c.  

Sadarbības stiprināšana ar zīmju valodas tulkiem ir vēl viens no soļiem, ko Valsts kanceleja sper plašākā kontekstā attiecībā uz piekļūstamas informācijas vides īstenošanu praksē. Iestāde ar savu darbu jau apliecinājusi, ka ir ieinteresēta informāciju nodrošināt dažādām sabiedrības grupām.

Valsts kancelejas īstenotais projekts “Valsts un pašvaldības iestāžu tīmekļvietņu vienotā platforma” devis iespēju izveidot 96 jaunas, mūsdienīgas un piekļūstamības prasībām atbilstošas valsts pārvaldes un pašvaldību iestāžu mājaslapas, ko ērti var lietot cilvēki ar dzirdes un redzes traucējumiem. Uz platformas esošajās mājaslapās ir iespējams izveidot speciālu saturu ar zīmju valodas tulkojumu (lūk, Valsts kancelejas piemērs: Zīmju valoda).

Valsts kanceleja sadarbojas arī ar Vieglās valodas aģentūru – kopīgi rīkotas mācības valsts iestāžu komunikatoriem par rakstību vieglajā valodā, pamatprincipiem un labo praksi, izstrādātas vadlīnijas rakstībai vieglajā valodā.

Attēls no preses konferences, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš un surdotulks.
Valsts kanceleja LAMPĀ
Līdzdalības radio
LAMPA

Ilze Pavlova

Vadītāja
ilze.pavlova [at] mk.gov.lv