Līdzdalība Valsts kanceleja
Līdzdalības radio

Ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir iespēja līdzdarboties savas apkaimes, pašvaldības un valsts labā. Taču vai ikviens zina, kā to darīt? Sarunu festivālā LAMPA 2. jūlijā no plkst. 13.00 Valsts kancelejas teltī “Valsts māja” Cēsu pils parkā darbosies improvizēta radiostudija “Līdzdalības radio - vairāk nekā tikai dzirdēt”, lai skaidrotu līdzdalības veidus un vērtētu to ietekmi.

Radio ir viens no galvenajiem sabiedrības informēšanas un iesaistes kanāliem, tāpēc tieši improvizēta radio raidījuma formāts izvēlēts, lai parādītu dažādas līdzdalības iespējas – sākot no informācijas sniegšanas un saņemšanas līdz aktīvai sabiedrības iesaistei. Izbraukuma radiostudijas tēmas būs dažādas sabiedrības līdzdalības iespējas un populārākās formas, valsts pārvaldes īstenotie līdzdalības mehānismi, sabiedrības aktivitāte, šos mehānismus izmantojot, un sabiedrības uzticēšanās un līdzdalība savstarpējā mijiedarbība. “Līdzdalības radio” sarunas vadīs žurnālists Arnis Krauze.

Ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir iespēja līdzdarboties valsts pārvaldes darbā, sniedzot viedokli individuāli vai izmantojot citus iesaistes mehānismus sabiedrībai svarīgu lēmumu pieņemšanas gaitā. Sabiedrības līdzdalība vairo valdības atbildību sabiedrības priekšā un stiprina iedzīvotāju ietekmi uz dažādiem lēmumiem. Kaut arī dažs labs ar aizdomām uzlūko visu, ko dara valsts pārvalde, to var risināt ar dialogu un līdzdarbošanos, labāk izprotot vienam otru. Valsts kancelejas devīze Sarunu festivālā LAMPA šogad ir “Ņem lietas savās rokās!”, tāpēc “Līdzdalības radio” mudinās ikvienu pārdomāt – vai es kā sabiedrības šūniņa turpināšu tikai dzirdēt, vai tomēr iesaistīšos un pozitīvi ietekmēšu gan savu, gan savas pilsētas un savas valsts dzīvi,” saka Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

 “Līdzdalības radio” viesi būs:

  • “Providus” vadošās pētnieces Iveta Kažoka un Agnese Frīdenberga
  • Bērnu slimnīcas fonda un Pusaudžu resursu centra vadītāja Liene Dambiņa
  • Āgenskalna apkaimes biedrības vadītājs Roberts Kārkliņš
  • Kustības “Dzīvesbiedri” vadītājs Kaspars Zālītis
  • Ķekavas novada pašvaldības vadītājs Juris Žilko
  • Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Kristīne Zonberga
  • Valsts kancelejas Valsts pārvaldes politikas departamenta konsultante sabiedrības līdzdalības jautājumos Zane Legzdiņa-Joja
  • Izglītības un zinātnes ministrijas Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta direktora vietniece jaunatnes jomā Randa Ķeņģe
  • SIA “Eco Baltia vide” valdes priekšsēdētājs Jānis Aizbalts
  • un ikviens “Valsts mājas” klātienes viesis.

Ar visu Valsts kancelejas telts “Valsts māja” programmu varat iepazīties festivāla mājaslapā.

LAMPA

Ilze Pavlova

Vadītāja
ilze.pavlova [at] mk.gov.lv