25.05.2020
Valsts kanceleja

Vienotā tīmekļvietne covid19.gov.lv – viens no biežāk izmantotajiem avotiem Covid-19 aktualitāšu noskaidrošanai

Jau divus mēnešus iedzīvotāji aktuālo informāciju, kas saistīta ar Covid-19, var uzzināt vienuviet – Valsts kancelejas izveidotajā tīmekļvietnē www.covid19.gov.lv. Tur katru dienu apskatāmi svaigākie statistikas dati, kā arī jaunākās izmaiņas epidemioloģiskās drošības ieteikumos un atbalsta pasākumos iedzīvotājiem. Kopš tīmekļvietnes izveides to apmeklējuši jau teju 110 tūkstoši unikālo apmeklētāju.  

Kopš 25. marta – dienas, kad tīmekļvietne www.covid19.gov.lv uzsāka darbu – tajā esošais saturs nemitīgi tiek aktualizēts, un mājaslapa tiek papildināta ar jaunām sadaļām. Tajā atrodama gan pamatinformācija par to, kas ir koronavīruss un tā izraisītā slimība Covid-19, gan arī par to, kādi drošības pasākumi jāievēro, lai ierobežotu vīrusa tālāku izplatību.

Šajā vietnē lasāmas arī vadlīnijas tam, kā pēc iespējas drošāk Covid-19 apstākļos organizēt kultūras norises, sporta treniņus (bezkontakta), sapulces, gājienus, piketus, tāpat arī, kā organizēt sabiedriskā transporta pārvadājumus, veikalu, kafejnīcu un citu iestāžu darbību. Vietnē regulāri tiek ievietota informācija par aktuālajiem lēmumiem, kas attiecas uz izglītības jomu – gan par attālināto mācību procesu, gan par centralizēto eksāmenu norisi un atbalstu ģimenēm, kurās ir pirmsskolas un skolas vecuma bērni.

Apmeklējot tīmekļvietni www.covid19.gov.lv, par jaunākajiem nosacījumiem un atbalsta iespējām var uzzināt arī uzņēmēji, to darbinieki un citi organizācijās strādājošie. Tāpat iespējams noskaidrot, kā atgriezties Latvijā un kā rīkoties pēc ierašanās valstī. Attiecībā uz došanos ārpus valsts robežām vietnē ir atrodama arī informācija par to, kas jāievēro, pārvietojoties pa Baltijas valstīm, kas no 15. maija savstarpēji ir atvērušas robežas.  

“Laikā, kad esam sastapušies ar Covid-19 un tā radītajiem izaicinājumiem, ļoti svarīga ir informācijas pieejamība, un, kas būtiski – uzticamas un aktuālas informācijas pieejamība.  Iedzīvotājiem, protams, ērtāk, ja šī informācija, uz ko var paļauties, ir pieejama vienuviet, tādēļ esmu gandarīts, ka izdevies izveidot tīmekļvietni www.covid19.gov.lv. Tikai zinot un ievērojot epidemiologu sniegtos norādījumus, mēs kopīgiem spēkiem apturēsim Covid-19 tālāku izplatību. Savukārt, zinot par nodrošinātajām atbalsta iespējām un izmantojot tās, šim pārbaudījumam iziesim cauri ar mazāk zaudējumiem. Zināt ir svarīgi,” uzsver Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

Papildus jau minētajām jomām vietnē apkopoti un katru dienu papildināti arī biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par visām tēmām. Ja šajā sadaļā nav rodama atbilde uz interesējošo jautājumu, jāsazinās ar atbildīgo iestādi, kas sniegs skaidrojumu vai ieteikumus tālākai rīcībai. Attiecīgo iestāžu kontaktinformācija apkopota www.covid19.gov.lv vietnes sadaļā “Kontakti”. Savukārt sadaļā “Aktualitātes” iespējams izlasīt jaunākās ziņas un noskatīties video par to, kādi ir jaunākie valdības lēmumi, kādas ir jaunākās izmaiņas ierobežojumos, lai kopīgiem spēkiem mazinātu vīrusa tālāku izplatību, kā arī – kādi papildinājumi ieviesti atbalsta pasākumos iedzīvotājiem.

Katru dienu tiek atjaunota statistika par Covid-19 izplatību gan Latvijā, gan pasaulē. Šajā sadaļā atrodami detalizēti dati par saslimušo skaitu, par to, cik cilvēku jau izveseļojušies, kā arī, cik ir nāves gadījumu.   

Lai nodrošinātu caurskatāmību un līdzekļu izlietojuma pārredzamību ārkārtējās situācijas laikā, vietnē ieviesta arī sadaļa “Finanšu ieguldījums krīzes pārvarēšanai”. Tajā iespējams aplūkot, cik daudz līdzekļu izlietots un kādās jomās tie novirzīti. Tāpat pieejama informācija par ārkārtējās situācijas laikā veiktajiem iepirkumiem un darbadevējiem, kas saņēmuši nodokļu samaksas pagarinājumu un/vai dīkstāves pabalstu.

Informācija šajā mājaslapā tiek publicēta trīs valodās – latviešu, krievu, angļu. Mājaslapa skatāma ne tikai datorā, bet pielāgota arī mobilajām ierīcēm. Dati liecina, ka tieši no mobilajiem tālruņiem mājaslapa tiek apmeklēta visbiežāk (60,28%). Informāciju vietnē www.covid19.gov.lv visbiežāk meklē iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 34 gadiem (61%), taču manāma arī interese arī no 35-54 gadu vecumgrupā esošajiem (28%). Iedzīvotāji, kas vecāki par 54 gadiem, šo vietni apmeklē salīdzinoši mazāk (11%).

Vislielākais apmeklētāju pieplūdums vietnē ir vērojams ap plkst. 10:00 – laikā, kad tiek aktualizēta Covid-19 saslimstības statistika. Visbiežāk iedzīvotāji lapā meklē informāciju sadaļā “Aktualitātes”, kur katru dienu tiek ievietoti jaunākie paziņojumi un izmaiņas. Vēl bieži tiek lasīta informācija par Covid-19 – kā tas izplatās, kā norit tā inkubācijas periods un kādi ir saslimšanas simptomi. Tāpat viena no vietnē meklētākajām tēmām ir informācija par to, kā atgriezties Latvijā no ārzemēm. Krievvalodīgie vietnē www.covid19.gov.lv arī visvairāk meklē informāciju par pašu vīrusu, kā arī atbildes uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem un atbildīgo iestāžu kontaktinformāciju.

Tīmekļvietni www.covid19.gov.lv apmeklē ne tikai Latvijā dzīvojošie, bet arī citās valstīs esošie. Visbiežāk tajā informāciju meklē interesenti Lielbritānijā, Vācijā, Krievijā, retāk – arī Zviedrijā, Norvēģijā, Nīderlandē un kaimiņvalstīs Lietuvā un Igaunijā.

Atbildes uz jautājumiem, kas skar Covid-19 un tā dēļ izsludināto ārkārtējo situāciju valstī, iespējams gūt arī pa vienoto informatīvo tālruni 8345. Zvani uz šo numuru tiek pieņemti bez maksas visu diennakti; jautājumus iespējams uzdot gan latviešu, gan krievu valodā. Tāpat iedzīvotāji aicināti sekot līdzi aktuālajai informācijai arī atbildīgo valsts iestāžu oficiālajās mājaslapās.

 

Santa Jirgensone
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālrunis: 67082922
E-pasts: santa.jirgensone@mk.gov.lv

Dalīties