20.02.2020
Aizsardzības ministrija

Pabriks tiksies ar Vācijas ekonomikas un enerģētikas ministru

Rīt, 21. februārī, Ministru prezidenta biedrs, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tiksies ar Vācijas ekonomikas un enerģētikas ministru Pēteru Altmaijeru (Peter Altmaier), lai pārrunātu Latvijas un Vācijas sadarbības iespējas aizsardzības industrijas jomā.

Tikšanās laikā amatpersonas pārrunās iespējas attīstīt sadarbību starp abu valstu aizsardzības industrijas uzņēmumiem un tos apvienojošām nevalstiskajām organizācijām, kā arī sadarbību bruņoto spēku spēju stiprināšanā.

Tāpat plānots apspriest ar Vācijas prezidentūru ES Padomē  saistītus jautājumus, reģionālās drošības situāciju un kiberdrošības politikas aktualitātes.  

A. Pabriks arī iepazīstinās P. Altmaijeru ar Nacionālo bruņoto spēku spēju attīstību, visaptverošās valsts aizsardzības sistēmas ieviešanu Latvijā un sadarbību ar pašmāju militāro industriju.

Vācijas bruņotie spēki sniedz nozīmīgu ieguldījumu reģionālās drošības stiprināšanā, tostarp vadot NATO paplašinātās klātbūtnes Lietuvā kaujas grupu, atbalstot NATO patrulēšanas misiju gaisa telpā virs Baltijas, kā arī piedaloties NATO 1. pastāvīgajā jūras pretmīnu grupā un 1. pastāvīgajā Jūras spēku grupā.

Tāpat Vācijas bruņoto spēku karavīri veic dienesta pienākumus Latvijā izvietotajā NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centrā un NATO spēku integrācijas vienībā, kā arī regulāri piedalās militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs, sadarbojoties ar Latvijas un citu NATO valstu bruņoto spēku karavīriem.

 

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvju ievērībai!

Ministru prezidenta biedra, aizsardzības ministra A. Pabrika un Vācijas ekonomikas un enerģētikas ministra P. Altmaijera tikšanās notiks 21. februārī, plkst. 15.00 Ministru kabinetā, Ministru prezidentu zālē (3.stāvs). Aicinām piedalīties TV/foto iespējā tikšanās sākumā!

Dalību TV/foto iespējā lūgums pieteikt līdz 21. februāra plkst. 12.00, rakstot uz e-pastu prese@mod.gov.lv. Iekļūšana Ministru kabineta ēkā ar pastāvīgās akreditācijas kartēm. Pieteikumā lūgums norādīt, ja nepieciešama vienreizējā caurlaide.

 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv

Dalīties