27.05.2020
Ministru prezidents

Ministru prezidents: Latvija ir skaista, stipra un droša Eiropas valsts

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš šodien, piedaloties Rīgas Svētā Jēkaba katedrāles torņa restaurētā gaiļa svinīgajā pacelšanā un ievērojot būvniecības tradīcijas, piemiņas kapsulā ievietoja Latvijas valdības vēstījumu nākamajām paaudzēm, kurā uzsvērta Latvijas izaugsme kopš valsts dibināšanas un neatkarības atjaunošanas, kā arī sekmīgā cīņa ar Covid-19 pandēmiju.

“Šodien, kad Rīgas Svētā Jēkaba katedrāles augstajā tornī atgriežam mūsu galvaspilsētas simbolu – atjaunoto gaili –, varam būt gandarīti, ka dzīvojam skaistā, stiprā un drošā Eiropas valstī. Teju 102 gadus pēc valsts dibināšanas un 30 gadus pēc neatkarības atjaunošanas Latvija ir ekonomiski un militāri spēcīgākā valstu bloka – Eiropas Savienības un NATO – pilntiesīga dalībniece. Esam demokrātiska valsts, kuras iedzīvotāji ne vien no paaudzes paaudzē kopj un ciena savas kultūras vērtības, bet vienlaikus rada un izmanto arvien jaunas informācijas tehnoloģijas, veicinot ekonomikas attīstību un dzīves līmeņa celšanos,” teikts vēstījumā.

Ministru prezidents vēstījumā valdības vārdā Rīgas Svētā Jēkaba katedrālei un Romas Katoļu baznīcai novēl arī turpmāk stiprināt mūsu sabiedrības garīgās izaugsmes ceļu un būt plaši daudzinātam Rīgas un Latvijas viesu galamērķim.

“Patiesi ceru, ka atjaunotais baznīcas gailis simbolizēs pasauli pārņēmušās Covid-19 pandēmijas beigu sākumu un jaunu atdzimšanu, Latvijai mērķtiecīgi pārtopot par Ziemeļvalsti,” pausts vēstījuma noslēgumā.

Rīgas Svētā Jēkaba katedrāles torņa restaurētā gaiļa svinīgajā pacelšanā piedalījās arī Romas katoļu Baznīcas Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs, kultūras ministrs Nauris Puntulis un restauratoru pārstāvji. 

 

Foto galerija

27.05.2020. Ministru prezidents Krišjānis Kariņš piedalās Rīgas Svētā Jēkaba katedrāles torņa restaurētā gaiļa svinīgajā pacelšanas ceremonijā

Sandris Sabajevs
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tel.: 67082865, mob.tel.: 22087726
E-pasts: Sandris.Sabajevs@mk.gov.lv

Dalīties