02.04.2020
Ministru prezidents

Kariņš: visiem kopīgi ievērojot ierobežojumus un epidemiologu norādījumus, nosargāsim dzīvības un ātrāk atgriezīsimies normālā dzīves ritmā

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš 2. aprīlī, uzrunājot Saeimu jautājumā par Jāņa Vitenberga apstiprināšanu amatā, uzsvēra, ka sabiedrības veselības un dzīvību nosargāšanai un normāla dzīves ritma atjaunošanai ir svarīgi, lai visi iedzīvotāji ievērotu valdības ieviestos ierobežojumus un epidemiologu norādījumus.

“Lai mēs varētu atgriezties normālā dzīves ritmā, ir ļoti svarīgi katram valsts iedzīvotājam uztvert visus ierobežojumus un epidemiologu ieteikumus nopietni. Sekojot šīm norādēm, mēs sargāsim savu veselību, savu tuvinieku veselību, savu kaimiņu, savu pilsētu un pagastu iedzīvotāju veselību un arī glābsim cilvēku dzīvības,” uzsvēra K. Kariņš.

Ministru prezidents pauda, ka valdība ir ieviesusi dažādus ierobežojumus, kas attiecas gan uz sabiedrību kopumā, gan uz uzņēmējdarbību, lai ierobežotu Covid- 19 izplatību Latvijā. Tāpat valdība ir pieņēmusi virkni lēmumu, lai palīdzētu uzņēmumiem un darba devējiem “pārziemot” krīzes laiku.

“Šajos apstākļos valdība strādā nepilnā sastāvā, bez ekonomikas ministra. Valdībai ir nepieciešams ekonomikas ministrs, jo ļoti daudzi lēmumi, kuri ir jāpieņem, ir saistīti tieši ar ekonomikas un uzņēmējdarbības jomu. Mums arī jādomā par to, kā, no ekonomiskā viedokļa, iziesim ārā no krīzes. Tāpēc mums ir vajadzīgs pilntiesīgs, ar Saeimas balsojumu apstiprināts ekonomikas ministrs,”

teica K. Kariņš, informējot, ka apstiprināšanai ministra amatā virza valdību veidojošās partijas KPV LV kandidātu, Saeimas deputātu, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētāju Jāni Vitenbergu.

Uzrunas noslēgumā Ministru prezidents pateicās visiem Saeimas deputātiem, kuri, neskatoties uz sarežģīto situāciju, turpina savu darbu.

Saeima šodien ar vairākuma balsojumu apstiprināja J. Vitenbergu ekonomikas ministra amatā. Viņš šodien jau kā ministrs piedalās Ministru kabineta ārkārtas sēdē attālinātā režīmā.

 

Sandris Sabajevs
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tel.: 67082865, mob. tel.: 22087726
E-pasts: Sandris.Sabajevs@mk.gov.lv

Dalīties