23.10.2019
Valsts kanceleja

Kariņš: reformām izglītības un veselības aprūpes jomās jāiet kopsolī ar administratīvi teritoriālo reformu

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš trešdien, 23. oktobrī, tikās ar izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku un veselības ministri Ilzi Vinķeli. Abu tikšanos laikā K. Kariņš ar ministrēm pārrunāja valdības 9 mēnešu laikā paveikto izglītības un veselības aprūpes jomās un turpmākās ieceres.

K. Kariņš atzina, ka tikšanās laikā ar abām ministrēm pārrunāta reformu gaita veselības un izglītības jomās, kā arī nākamie soļi. Gan veselības, gan izglītības un zinātnes ministre apliecināja, ka decembrī gaidāmi nākamie soļi reformu procesā. Ministru prezidents uzsvēra, ka  izmaiņām izglītības un veselības aprūpes nozarēs jāiet kopsolī ar administratīvi teritoriālo reformu. 

Kā ziņots iepriekš, 2020. gada budžeta projektā, ko ir apstiprinājusi valdība un kas ir iesniegts izskatīšanai Saeimā, veselības un izglītības, zinātnes jomām ir atvēlēts vislielākais papildu finansējums. Nākamā gada budžeta projektā papildu 50 miljoni eiro atvēlēti veselības nozarei – darba samaksas palielinājumam ārstniecības personām, kompensējamiem medikamentiem un reto slimību pacientu ārstēšanai, 23 miljoni eiro paredzēti pedagogu atalgojuma nodrošināšanai, bet 8 miljoni eiro – valsts zinātnes atbalstam un pētniecības programmām, kā arī citām izglītības un zinātnes jomas vajadzībām.

Sandris Sabajevs
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: 67082865, mob. tālr.: 22087726
E-pasts: Sandris.Sabajevs@mk.gov.lv 

Dalīties