06.12.2019
Valsts kanceleja

Kariņš: Polija ir nozīmīgs Latvijas sadarbības partneris

Šodien, 6. decembrī, notika Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa un Polijas premjerministra Mateuša Moravecka (Mateusz Morawiecki) tikšanās, kuras laikā tika pārrunātas abu valstu divpusējās attiecības, ekonomiskā sadarbība, kā arī reģionālā sadarbība drošības jomā un infrastruktūras projektu īstenošanā. 

Ministru prezidents uzsvēra abu valstu labās divpusējās attiecības, jo tās ir līdzīgi domājošas un cieši sadarbības partneri Eiropas Savienībā un NATO.  K. Kariņš augstu novērtēja Polijas ieguldījumu Latvijas drošības stiprināšanā, ņemot vērā, ka NATO kaujas grupā Latvijā dienē Polijas karavīri.

Tikšanās gaitā tika pārrunātas arī ekonomiskās attiecības. Polija ir nozīmīgs Latvijas ārējās tirdzniecības partneris un Latvija ir atvērta vēl plašākai sadarbībai. 

K. Kariņš uzsvēra, ka Polijas atbalsts un aktīva līdzdalība ir būtisks nosacījums dzelzceļa infrastruktūras projekta “Rail Baltica” sekmīgai īstenošanai. Tāpat abu valstu premjeri pārrunāja Via Baltica digitālā (5G) koridora attīstības iespējas un sadarbību digitālo tehnoloģiju plašākā izmantošanā. 

K. Kariņš un M. Moraveckis pārrunāja arī sadarbību enerģētikas jomā, ņemot vērā Polijas nozīmīgo lomu gan Baltijas valstu elektrotīklu sinhronizācijas procesā ar ES, gan reģionālā gāzes tirgus izveidē.

Sandris Sabajevs
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tel.: 67082865, mob. tel.: 22087726
E-pasts: Sandris.Sabajevs@mk.gov.lv

Dalīties