14.05.2020
Ministru prezidents

Kariņš: mobilā lietotne Covid-19 kontaktu apzināšanai būs papildu drošības mehānisms vīrusa ierobežošanai

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ceturtdien, 14. maijā, tiekoties attālinātā režīmā ar Valsts prezidentu Egilu Levitu, pārrunāja aktuālo situāciju saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežošanu valstī, kā arī gaidāmo mobilās lietotnes ieviešanu Covid-19 inficēto cilvēku kontaktpersonu apzināšanai.

“Pozitīvi vērtēju mobilās lietotnes ieviešanas iniciatīvu, ko brīvprātīgi izstrādājusi aktīvu uzņēmumu un organizāciju grupa, jo tas iedzīvotājiem dos papildu iespēju pasargāt sevi un savus līdzcilvēkus no saslimšanas, tādējādi ierobežojot vīrusa izplatību visā sabiedrībā,” uzsvēra Ministru prezidents.

Tāpat tikšanās laikā abas amatpersonas pārrunāja valdības lēmumu pagarināt ārkārtējo situāciju līdz šā gada 9. jūnijam un iespējamos tiesiskos risinājumus koronavīrusa ierobežojumu saglabāšanai, izbeidzot ārkārtējo situāciju. Par to vēl plānotas diskusijas valdībā.

Ministru prezidents un Valsts prezidents pārrunāja arī jautājumu par iekšējo robežu atvēršanu starp Baltijas valstīm no šā gada 15. maija, uzsverot, ka šāds kopīgs lēmums bija iespējams, pateicoties visu trīs valstu valdību aktīvajai rīcībai Covid-19 izplatības ierobežošanā, kā rezultātā epidemioloģiskā situācija Latvijā, Lietuvā un Igaunijā ir līdzīga.

 

Sandris Sabajevs
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tel.: 67082865, mob. tālr.: 22087726
E-pasts: Sandris.Sabajevs@mk.gov.lv

Dalīties