23.04.2020
Ministru prezidents

Kariņš: Covid-19 ierobežojumi uz Baltijas valstu iekšējām robežām tiks atcelti koordinēti

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš šodien videokonferencē ar Igaunijas premjerministru Jiri Ratasu (Jüri Ratas) un Lietuvas premjerministru Sauļu Skverneli (Saulius Skvernelis) bija vienisprātis par nepieciešamību Latvijai, Lietuvai un Igaunijai sadarboties, atceļot Covid-19 ierobežojumus uz valstu iekšējām robežām Eiropas Savienības ietvaros brīvai personu un preču kustības atjaunošanai.

Baltijas valstu premjerministri vienojās, ka koordinējošā loma būs jāuzņemas ārlietu ministriem. K. Kariņš ar Igaunijas un Lietuvas kolēģiem arī pārrunāja situāciju Eiropā un Baltijas valstīs saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežošanu.

“Gan Baltijas valstu, gan Eiropas Savienības valstu līmenī ir svarīgi sadarboties un koordinēti iziet no Covid-19 krīzes, pakāpeniski atceļot ierobežojumus un vienojoties par sadarbību, lai attīstītu ekonomiku,”  uzsvēra K. Kariņš.

Ministru prezidents ar Igaunijas un Lietuvas kolēģiem videokonferences režīmā tiksies arī jaunnedēļ, lai pārrunātu sadarbību reģionālo infrastruktūras un enerģētikas projektu īstenošanā ekonomikas atveseļošanas sekmēšanai pēc Covid-19 krīzes.

 

Sandris Sabajevs
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tel.: 67082865, mob. tel.: 22087726
E-pasts: Sandris.Sabajevs@mk.gov.lv

Dalīties