12.07.2019
Ministru Kabinets

Kariņš: ASV ir Latvijas stratēģiskais partneris un ciešs sabiedrotais

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš 9. un 10. jūlijā, tiekoties ar ASV augstākajām amatpersonām Vašingtonā, ir pārrunājis Latvijas un ASV divpusējās attiecības, ASV atbalstu Latvijas drošībai, kā arī transatlantiskās sadarbības un starptautiskās drošības jautājumus, finanšu sektora uzraudzības stiprināšanu un investīciju iespējas, apliecinot, ka ASV ir Latvijas stratēģiskais partneris un ciešs sabiedrotais.

“Tiekoties ar ASV viceprezidentu Maiku Pensu, pārrunājām gan starptautisko drošības situāciju, īpaši Baltijas jūras reģionā, gan ekonomiskās sadarbības iespējas, vairojot ASV investīciju apjomu Latvijā. Latvijas uzņēmējdarbības vide būs kļuvusi ievērojami labāka ārvalstu investīcijām, īstenojot finanšu sektora uzraudzības “kapitālo remontu”,” uzsvēra K. Kariņš.

Investīciju iespējas Latvijā, finanšu sektora uzraudzības “kapitālais remonts” un transatlantisko attiecību stiprināšana bija galvenās sarunu tēmas, tiekoties ar ASV Pārstāvju palātas spīkeri Nensiju Pelosi, finanšu sekretāru Stīvenu Mnučinu un tirdzniecības sekretāru Vilbūru Rosu.

Tāpat K. Kariņš Vašingtonā piedalījās domnīcas “The Atlantic Council” rīkotā publiskā diskusijā “ASV-Latvijas attiecības Eiropas pārmaiņu laikā” un domnīcas “The Hudson Institute” rīkotajā apaļā galda diskusijā par transatlantisko attiecību nozīmi šodien. Videoieraksts pieejams šeit.

Vizītes turpinājumā Ministru prezidents uzturēsies Ņujorkā, kur plānots uzrunāt uzņēmējus Baltijas - Amerikas un Eiropas – Amerikas Tirdzniecības kameru rīkotajā pasākumā. Tāpat K. Kariņam Ņujorkā paredzētas arī intervijas ar mediju pārstāvjiem, tostarp intervija ar Stīvu Forbsu viņa iknedēļas podkāstam.

Sandris Sabajevs
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: 67082865, mob. tālr.: 22087726
Dalīties