Amatu konkurss

No 6 konkursa pretendentiem, kas sacentās otrajā kārtā, Aizsardzības ministrijas valsts sekretāra amata pretendentu vērtēšanas komisija uz nākamo kārtu nolēmusi virzīt 3 pretendentus. Pavisam kopā konkursā pieteicās 13 dalībnieki.

Atlases otrajā kārtā izvirzītie pretendenti konkursa komisijai skaidroja savu motivāciju ieņemt šo amatu, atbildēja uz komisijas jautājumiem un izklāstīja savu redzējumu par būtiskākajiem aizsardzības nozares izaicinājumiem turpmākajos četros gados un kā tiem sagatavoties.

Savukārt trešajā kārtā tiks pārbaudītas tādas pretendentu vadības kompetences kā komandas vadīšana, orientācija uz attīstību, orientācija uz rezultātu sasniegšanu, spēja pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, stratēģiskais redzējums.

Konkursa noslēgumā visaugstāko novērtējumu guvušais pretendents tiks ieteikts aizsardzības ministram. Iegūstot ministra atbalstu, pretendents tiks virzīts Ministru kabineta apstiprinājumam.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vada Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis. Tās sastāvā ir Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs, Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Mihails Papsujevičs, bijušais Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube, kā arī Satversmes aizsardzības biroja direktors Egils Zviedris. Tāpat pretendentu novērtēšanai piesaistīti neatkarīgi novērotāji: Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš un biedrības "Sabiedrība par atklātību - Delna" direktore Inese Tauriņa.

Atklātie konkursi
Cilvēki sēž rindā. Dažiem rokās dators, dažiem dokumenti.
Līdz 25. janvārim piesakies Aizsardzības ministrijas valsts sekretāra amatam

Eva Bērze

Konsultante
eva.berze [at] mk.gov.lv