Cilvēki sēž rindā. Dažiem rokās dators, dažiem dokumenti.

Noslēgusies pieteikšanās atklātajam konkursam uz Aizsardzības ministrijas valsts sekretāra amatu. Dalību konkursā pieteikuši 13 pretendenti.

Amata konkurss, kas tika izsludināts 11. janvārī, norisināsies trīs kārtās. Pirmās kārtas laikā konkursa komisija izvērtēs iesniegtos dokumentus un pretendentu atbilstību obligātajām prasībām.

Atlases otrajā kārtā pretendenti konkursa komisijai skaidros savu motivāciju ieņemt šo amatu, atbildēs uz komisijas jautājumiem un izklāstīs savu redzējumu par būtiskākajiem aizsardzības nozares izaicinājumiem turpmākajos četros gados un kā tiem sagatavoties.

Savukārt konkursa trešajā kārtā tiks pārbaudītas pretendentu vadības kompetences: komandas vadīšana, orientācija uz attīstību, orientācija uz rezultātu sasniegšanu, spēja pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, stratēģiskais redzējums.

Konkursa noslēgumā visaugstāko novērtējumu guvušais pretendents tiks ieteikts aizsardzības ministram. Iegūstot ministra atbalstu, pretendents tiks virzīts Ministru kabineta apstiprinājumam.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vada Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis. Tās sastāvā ir Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs, Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Mihails Papsujevičs, bijušais Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube, kā arī Satversmes aizsardzības biroja direktors Egils Zviedris. Tāpat pretendentu novērtēšanai piesaistīti neatkarīgi novērotāji: Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš un biedrības "Sabiedrība par atklātību - Delna" direktore Inese Tauriņa.

Līdz 25. janvārim piesakies Aizsardzības ministrijas valsts sekretāra amatam

Eva Bērze

Konsultante
eva.berze [at] mk.gov.lv