Atklātie konkursi Valsts kanceleja
Līdz 25. janvārim piesakies Aizsardzības ministrijas valsts sekretāra amatam

Ceturtdien, 11. janvārī, Valsts kanceleja izsludinājusi atklātu konkursu uz Aizsardzības ministrijas valsts sekretāra amatu. Pretendenti aicināti iesniegt pieteikumus elektroniski līdz 25. janvārim.

Galvenās pretendentiem izvirzītās prasības ir šādas:

  • atbilstība likumā noteiktajam;
  • atbilstība prasībām, lai saņemtu speciālo atļauju pieejai valsts noslēpumam un sertifikātu darbam ar ES un NATO klasificēto informāciju;
  • augstākā akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība;
  • pēdējo 10 gadu laikā iegūta vismaz piecu gadu pieredze lielas struktūrvienības vadītāja vai citā vadošā amatā;
  • zināšanas par valsts un starptautisko drošības un aizsardzības sistēmu, politiku un aktualitātēm.

Tāpat no pretendentiem tiks sagaidīta izpratne par Nacionālo bruņoto spēku struktūru un uzdevumiem un par valsts pārvaldes uzbūvi, darbības pamatprincipiem, budžeta plānošanu un administratīvo procesu. Pretendentiem jābūt ar pieredzi organizācijas pārstāvēšanā starptautiskā līmenī, angļu valodas zināšanām jābūt C1 līmenī.  

Pretendentiem jāpiemīt labām argumentācijas, komunikācijas un prezentācijas prasmēm. Jautājumus jāprot risināt ar sistemātisku pieeju, jāspēj uztvert un analizēt sarežģītu un liela apjoma informāciju dažādās jomās.

Pretendentu atlase notiks trīs kārtās:

  • pirmās kārtas laikā konkursa komisija izvērtēs iesniegtos dokumentus un pretendentu atbilstību obligātajām prasībām;
  • konkursa otrajā kārtā pretendenti konkursa komisijai skaidros savu motivāciju ieņemt šo amatu, atbildēs uz komisijas jautājumiem un izklāstīs savu redzējumu par būtiskākajiem aizsardzības nozares izaicinājumiem turpmākajos četros gados un kā tiem sagatavoties;
  • savukārt konkursa trešajā kārtā tiks pārbaudītas pretendentu vadības kompetences: komandas vadīšana, orientācija uz attīstību, orientācija uz rezultātu sasniegšanu, spēja pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, stratēģiskais redzējums.

Konkursa noslēgumā visaugstāko novērtējumu guvušais pretendents tiks virzīts Ministru kabineta apstiprinājumam. Mēnešalga šim amatam noteikta no 5300 līdz 7296 eiro pirms nodokļu nomaksas. Ieņemot šo amatu, pieejama arī veselības apdrošināšana, motivējoša bonusu sistēma atbilstoši sasniegtajiem darba rezultātiem un iespēja attīstīt savas profesionālās iemaņas, piedaloties augstākā līmeņa vadītāju mācību un attīstības pasākumos.

Konkursa sludinājums publicēts oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” ,  Nodarbinātības valsts aģentūras CV/Vakanču portālā, MK tīmekļvietnē un sociālajos tīklos.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vada Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis. Tās sastāvā ir Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs, Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Mihails Papsujevičs, bijušais Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube, kā arī Satversmes aizsardzības biroja direktors Egils Zviedris. Tāpat pretendentu novērtēšanai tiks piesaistīti neatkarīgi novērotāji no nevalstiskajām organizācijām.

Santa Jirgensone

Ministru kabineta preses sekretāre
santa.jirgensone [at] mk.gov.lv