Ministru prezidents
Foto: Uzņēmuma “Schneider Electric” apmeklējums
Foto: LETA

Latvijas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš 13. oktobrī iepazinās ar Francijā dibinātā starptautiskā koncerna Schneider Electric veiktajām investīcijām un attīstības turpmākajiem plāniem Latvijā. Schneider Electric Rīgas rūpnīca ir viens no lielākajiem elektronikas un elektroinstalācijas produktu ražotājiem Latvijā.  

Schneider Electric rūpnīcā notiek gan elektronikas komponenšu ražošana, gan arī to montāža un gala testēšana. Rūpnīcā saražotā produkcija tālāk ir pieejama gan uz vietas Latvijas iekšējā tirgū, gan arī tiek eksportēta uz citām Eiropas valstīm. 


Schneider Electric Rīgas ražotnes vadītājs Lorāns Gerū (Laurent Gueroux): “Esam gandarīti, ka Ministru prezidents kā vienu no savas darbības prioritātēm ir izvirzījis investīciju piesaisti Latvijas tautsaimniecībai un viņu patiešām interesē valsts ražojošās industrijas attīstība. Ražošana iet roku rokā ar modernizāciju, tehnoloģiju un eksporta attīstību, kas ir atslēga ilgtspējīgas iedzīvotāju labklājības nodrošināšanai. Tāpēc mums ir prieks, ka arī Schneider Electric ar savu starptautisko pieredzi, investīcijām ražošanā un tehnoloģiju zināšanām var dot savu artavu valsts kopējās reindustrializācijas politikas īstenošanā. Lexel Fabrika ir nozīmīgs nozares spēlētājs visā reģionā, uzņēmums katru gadu aug un tam ir nopietni ražotnes tālākās izaugsmes plāni.” 

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš: “Mūsu ekonomika turpina izaugsmi, būtiski to nodrošināt arī turpmāk, lai ikviens Latvijas iedzīvotājs to izjustu. Tāpēc notiek mērķtiecīgs darbs investīciju piesaistei un viedās reindustrializācijas politikas īstenošanā, kas nozīmē daudz plašāka atbalsta sniegšanu uz eksportu orientētas ražošanas attīstībai Latvijā. Schneider Electric darbība Latvijā un nākotnes plāni ir lielisks piemērs, kur redzami ieguvumi gan iedzīvotājiem – stabilas un labi apmaksātas darba vietas, gan valstij kopumā -  budžeta ieņēmumos, no kuriem varam nodrošināt labākas algas mūsu mediķiem, skolotājiem, policistiem. Viedā reindustrializācija ir jāturpina un jāpaplašina.”  


Schneider Electric Rīgas rūpnīca darbu sāka 1993. gadā un tajā tiek ražoti dažādi elektronikas un elektroinstalācijas produkti.  Rūpnīcas kopējā platība ir 11,5 tūkstoši kvadrātmetru un tajā strādā 350 kvalificēti speciālisti. Tuvāko gadu laikā ir plānots rūpnīcu modernizēt un paplašināt aptuveni par trešdaļu līdz 16 tūkstošiem kvadrātmetru. Paredzams, ka ražotnes paplašināšana ļaus kāpināt ražošanu un produkcijas pārdošanas apjomus par 70%, kā arī radīt jaunas darbavietas.  Paplašināšanas plānu īstenošanu būtiski atvieglo K. Kariņa vadītās valdības laikā investoru vajadzībām izveidotā “zaļā koridora” izmantošana. Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras administrētais “zaļais koridors” ļauj investoriem saņemt būvniecības, teritorijas plānošanas un migrācijas jomā sniedzamos valstspakalpojumus divas reizes ātrāk, tādā veidā būtiski samazinot projekta realizācijas laiku.

Kopējā rūpnīcā saražo elektronikas un elektroinstalācijas produktu pārdošanas vērtība gadā veido aptuveni 72 miljonus eiro. Galvenie rūpnīcas produkti ir iespiedshēmas un to montāžas risinājumi, kas gandrīz pilnībā (99,9%) tiek eksportēti. Rīgas rūpnīcai ir izveidojusies cieša sadarbība ar Schneider Electric ražotnēm Francijā, Vācijā, Šveicē un citās Eiropas valstīs.

Par Schneider Electric

Schneider Electric ir pasaules mēroga uzņēmums enerģijas pārvaldībā un automatizācijā. Uzņēmums attīsta tehnoloģijas, lai tās būtu drošas, uzticamas, efektīvas un ilgtspējīgas. Schneider Electric ir Francijā dibināts starptautisks koncerns, kas tiek pārstāvēts vairāk nekā 100 valstīs. Katru gadu 4–5% no ienākumiem tiek investēti zinātnē un attīstībā.
 

Datums 13. oktobris, 2021
Laiks11.00
Atrašanās vietaKrustpils iela 35a

Uzņēmuma “Schneider Electric” apmeklējums

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš apmeklē uzņēmumu “Schneider Electric” (Katlakalna iela 9A, Rīga, Latvija).  

Papildu informācija:
Artūrs Zālītis,
Schneider Electric mārketinga projektu vadītājs Latvijā,
E-pasts: arturs.zalitis@se.com
Tālr.: +371 26372040