ES karogi Briselē pie Eiropas parlamenta ēkas

Ceturtdien, 20. jūnijā, Briselē panāktā vienošanās par 14. sankciju pakotni nozīmē, ka tā stāsies spēkā un Latvija ir sasniegusi arī mērķi panākt Latvijas valdības virzīto mangāna rūdas eksporta un tranzīta uz Krieviju pilnīgu aizliegumu. Tā uzsver Ministru prezidente Evika Siliņa.

Ministru prezidente uzsver: “Briselē tikko panākta vienošanās par 14. Eiropas Savienības sankciju pakotni pret Krieviju. Tajā ietverts arī Latvijas valdības virzītais pilnīgais mangāna rūdas eksporta un tranzīta aizliegums uz Krieviju. Strādājot un aktīvi pārliecinot, sasniedzam rezultātu visas Eiropas Savienības līmenī! Latvija pakotnē prasīja iespējami plašākas un stingrākas sankcijas. Iekļautas arī sankcijas pret Krievijas tā saucamo “ēnu floti” un papildu ierobežojumi Krievijas sašķidrinātajai dabasgāzei (LNG). Turpinām strādāt, lai paplašinātu sankcijas arī pret Baltkrieviju.”

Pakotne apstiprināta ES dalībvalstu vēstnieku līmenī, kas nozīmē, ka tā varēs stāties spēkā jau nākamajā nedēļā uzreiz pēc tās formālās publicēšanas, kas paredzēta pirmdien, norāda E. Siliņa.

3 Eiropas Savienības karogi

Aleksis Zoldners

Ministru prezidentes preses sekretārs
aleksis.zoldners [at] mk.gov.lv