Ministru prezidents
Latvijas, Igaunijas un Lietuvas līderi aicina iedzīvotājus ievērot trīs būtiskus piesardzības likumus Covid-19 pandēmijas laikā

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass (Jüri Ratas) un Lietuvas prezidents Gitans Nausēda (Gitanas Nausėda) piektdien pēc Eiropadomes, Eiropas Savienības dalībvalstu valstu un valdību vadītāju sanāksmes, noslēguma izplatīja kopīgu paziņojumu triju Baltijas valstu iedzīvotājiem, tostarp aicinot ievērot trīs būtiskus piesardzības likumus Covid -19 pandēmjas laikā.

Mēs redzam, ka Covid-19 gadījumu skaits pieaug visā Eiropā, tostarp mūsu valstīs. Diemžēl pēdējās nedēļas laikā visās mūsu valstīs ir bijuši nāves gadījumi, kas ir saistīti ar Covid-19. Mēs uzsveram, ka Covid-19 ir un paliek nopietna slimība ar potenciāli letālām sekām. Mēs vēlamies stingri atgādināt, ka nav noteiktu sociālo vai vecuma grupu, kas varētu uzskatīt sevi par drošām,” uzsvērts triju Baltijas valstu līderu kopīgi izplatītā paziņojumā.

Paziņojuma noslēgumā K. Kariņš, J. Ratass un G. Nausēda aicina ikvienu būt piesardzīgam un sekot trim būtiskiem piesardzības likumiem – ievērot distancēšanos, lietot sejas maskas, mazgāt un dezinficēt rokas.

Sandris Sabajevs
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tel.: 67082865, mob. tel.: 22087726
E-pasts: Sandris.Sabajevs@mk.gov.lv