Valsts kanceleja
OECD eksperti dalās pieredzē par inovācijas kultūras veicināšanu valsts pārvaldē

No 3. līdz 5. aprīlim Valsts kancelejā viesojās Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) eksperti valsts pārvaldes inovācijas jautājumos, lai dalītos pieredzē un sniegtu ieteikumus valsts pārvaldes inovācijas kultūras veicināšanā Latvijā.

Vizītes ietvaros OECD projektu vadītājs valsts nodarbinātības un pārvaldības jautājumos Daniels Gersons (Daniel Gerson) un OECD Publiskā sektora inovāciju observatorijas (OPSI) inovāciju eksperts Kevins Ričmans (Kevin Richman) tikās ar Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, Valsts administrācijas skolas direktori Agitu Kalviņu un Valsts kancelejas izveidoto inovācijas laboratoriju #GovLabLatvia vadības komandu.

Tāpat OECD eksperti vadīja darbnīcas visās trīs inovācijas laboratorijās, gan iepazīstoties ar laboratoriju dalībnieku līdz šim paveikto, gan daloties vērtīgā citu valstu pieredzē un stāstot, kā līdzīgi izaicinājumi tiek risināti cituviet.

Eksperti sniedza vērtīgus ieteikumus par publiskā sektora inovācijām — kādēļ tās ir svarīgas un kāda ir līderu loma inovāciju veicināšanā. Tāpat OECD pārstāvji vadīja semināru Augstākā līmeņa vadītāju attīstības programmas ietvaros —2019. gadā tās tēma ir  “Inovācija un eksperimentēšana”.

Attēls