Ministru prezidents
Ministru prezidents Māris Kučinskis piedalīsies Baltijas Ministru padomes sanāksmē

Ministru prezidents Māris Kučinskis pirmdien, 18. decembrī, dosies uz Tallinu, lai piedalītos Baltijas Ministru padomes (BMP) premjerministru sanāksmē.

Plānots, ka šajā M. Kučinska, Igaunijas premjerministra Jiri Ratasa (Jüri Ratas) un Lietuvas premjerministra Sauļus Skverneļa (Saulius Skvernelis) tikšanās reizē tiks apspriestas tēmas, kas skar drošību reģionā saistībā ar turpmāko Baltijas valstu sadarbību, NATO samitu lēmumu ieviešanu un gatavošanos NATO Briseles samitam nākošajā gadā. Sanāksmē tiks pārrunāti arī aktuālie ārējo attiecību jautājumi.

Tiekoties Baltijas valstu premjerministriem, uzmanības centrā būs sadarbība transporta un enerģētikas infrastruktūras attīstīšanā reģionā, to vidū - projekts “Rail Baltica”, Baltijas valstu elektrotīklu sinhronizācija un reģionālā gāzes tirgus attīstība.

Šī ir noslēdzošā sanāksme Igaunijas BMP prezidentūras laikā 2017. gadā. Nākošajā – 2018. gadā prezidentūru BMP pārņem Lietuva un 2019. gadā būs kārta Latvijas prezidentūrai.

BMP ir Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valdību sadarbības institūcija, kas izveidota 1994. gada 13. jūnijā. BMP uzdevums ir nodrošināt sadarbības nepārtrauktību valstu izpildvaru līmenī. Tā ir atbildīga par Baltijas valstu valdību sadarbību, kā arī par sadarbību starp  valdībām un parlamentiem. 

Informāciju sagatavoja:
Andrejs Vaivars
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tel.: 29228678
E-pasts: Andrejs.Vaivars@mk.gov.lv